اردوغان: انتخابات محلی همان انتخابات سراسری است

تركيه

نخست‌وزیر ترکیه در جریان راهپیمایی در شرق این کشور با اشاره به انتخابات محلی که در شرف برگزاری است به حامیان خود گفت: این انتخابات تنها برای رای دادن به شهرداران نیست بلکه اقدامی در حمایت از حزب "عدالت و توسعه" است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت،‌ رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه در جریان راهپیمایی در شهر "تبلیس" واقع در شرق این کشور در جمع هوادارانش گفت: آیا آماده‌اید تا به حزب حاکم "عدالت و توسعه" رای دهید؟ انتخابات محلی 30 مارس 2014 یک اقدام عادی نیست و همانند انتخابات ریاست جمهوری حائز اهمیت است.

وی از مردم ترکیه خواست برای ناامید کردن احزاب مخالف به حزب حاکم "عدالت و توسعه" رای دهند.

اردوغان تاکید کرد که در شهر "تبلیس" سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد و به اقدامات حزب حاکم در برخورداری دانش آموزان دختر محجبه از امکانات آموزشی برابر اشاره کرد و خواستار از میان برداشتن و تعطیلی مدارس تحت ریاست فتح‌الله گولن، روحانی ترکیه‌ای در تبعید شد.

رئیس‌جمهوری ترکیه با اشاره به چهار اولویت حزب حاکم مبنی بر ملت واحد، کشور واحد، پرچم واحد و سرزمین واحد، گفت: ما همدیگر را دوست داریم و هیچ پرچم دیگری را در کشور نمی‌پذیریم و اجازه نمی‌دهیم پرچم دیگری از جانب احزاب مخالف به اهتزاز درآید و انتخابات 30 مارس در حقیقت پاسخی به این گونه اقدامات است.

انتهای پیام

کد N176659