با اشاره به مطلب درج شده در یک سایت خبری؛

توکلی: کم نشان دادن ساعت کار نمایندگان ظلم فاحش است/ لاریجانی: نمایندگان از صبح تا شب مشغول کار هستند

مجلس

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکری با اشاره به مطلب درج شده در یکی از سایت های خبری مبنی بر اینکه نمایندگان مجلس 78 روز در سال کار می کنند گفت: این گونه مطالب ظلم فاحشی است و بیشتر نمایندگان روزانه 10 الی 15 ساعت کار می کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، احمد توکلی نماینده تهران در مجلس در تذکری گفت: یکی از سایت های خوشنام خبری مطلبی را در خصوص ساعت کار نمایندگان نوشته است که غلط است و هیات رئیسه باید در این باره توضیح دهد و از مجلس دفاع کند.

وی با اشاره به مطلب نوشته شده در این سایت که تاکید داشته است نمایندگان 77 روز در سال کار می کنند اظهار داشت: اگر صحبت از کارایی در تبیین و نظارت باشد من نیز منتقد هستم اما درج این مطلب منصفانه نیست به جز تعداد قلیلی از نمایندگان، بقیه نمایندگان 10 الی 15 ساعت در روز کار می کنند.

توکلی ادامه داد: من خودم روزی 10 ساعت مشغول امور مجلس هستم. این سایت باید مطلبش را اصلاح کند و هیات رئیسه از نمایندگان دفاع کند چرا که در غیر این صورت مردم فکر می کنند نمایندگان 200 روز سال را استراحت می کنند و این نوع مطالب ظلم فاحشی به نمایندگان است.

لاریجانی درباره این تذکر گفت: این تذکر در موضوع نبود اما مطلب شما درست است و مطلبی را که سایت ها زده اند دروغ آشکار است. نمایندگان مجلس از صبح تا شب مشغول کار هستند.

رئیس مجلس ادامه داد: به نظر می رسد عده ای کار مجلس را با جلسه علنی می بینند در حالی که جلسه علنی یکی از کارهای نمایندگان است و نمایندگان کار مشاوره و کمیسیون ها و ... را دارند.

وی با بیان اینکه اگر ساعت کاری مجلس را فقط جلسات علنی در نظر بگیریم دولت کمتر از مجلس کار می کند گفت: اگر این گونه باشد دولت 50 روز کار می کند چرا که فقط دو جلسه هیات دولت در هفته برگزار می شود.

لاریجانی تاکید کرد: جلسات علنی مجلس سه روز است اما نمایندگان به کار کمیسیون ها، مشاوره ها مشغولند و این گونه نحوه رفتار تقلب در مساله است و رسانه ها و روزنامه ها باید به این مساله توجه داشته باشند.

به گزارش مهر روز گذشته یکی از سایت های خبری با اشاره به عملکرد مجلس در طول سال نوشته است که نمایندگان در طول سال 78 روز کار می کنند.