القدس العربی: اقدام عربستان برای راضی کردن ایران است

داعش امارت اسلامی عراق و شام ,ایران و عربستان,عربستان

روزنامه القدس العربی با ارائه تحلیلی، اقدام عربستان در درج اسامی برخی گروههای اسلامی در فهرست سازمان های تروریستی را مورد انتقاد قرار داد و آن را در راستای سیاست نزدیکی به ایران قلمداد کرده است.

به گزارش خبرآنلاین این روزنامه چاپ لندن نوشته است اقدام عربستان سعودی دردرج نام اخوان المسلمین در کنار حزب الله عربستان و گروه حوثی های یمن و جبهة‌النصرة و داعش به عنوان گروههای تروریستی تناقض هایی بزرگ البته پیامی آشکار برای ایران به همراه دارد.

القدس العربی نوشته است حزب الله عربستان سعودی در حالی در لیست تروریستی به شمار آمده که نسخه های دیگر آن و خصوصا نسخه های لبنانی و سوری آن که در خدمت سیاست خارجی ایران است مشمول این اقدام نشده است.

ریاض به این شکل پیامی منطقه ای را به ایران داده است.ایران به نحوی متوجه خواهد شد که علیرغم مواضع متفاوتش دربحرین و یمن در سوریه وعراق با آن نوعی اتحاد دارد.این موضوع به گفتمان دولت عراق که طرفدار ایران است در سرکوب قیام الانبار اعتبار می بخشد و به گفتمان حکومت سوریه درجنگ با جنبش های اسلامی نیز که از چهل سال پیش تاکنون با اخوان المسلمین می جنگیده است اعتبار می دهد.

به گزارش خبرآنلاین ادعای این روزنامه درحالی است که چند روز پیش نوری المالکی مستقیما عربستان سعودی را متهم به حمایت از گروه های تروریستی داعش و النصره در کشورش کرد.

4949

کد N176502