مامور سابق سیا:

آمریکا در پی مجازات پوتین است

آمریکا اروپا

یکی از ماموران سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و از اعضای فعلی "مرکز سیاست جهانی" در واشنگتن، اعلام کرد به دلیل آنچه که در کریمه رخ داده واشنگتن قصد تنبیه رئیس جمهور روسیه را دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، "ملوین گودمن" در مصاحبه با صدای روسیه با بیان اینکه آمریکا به شدت از اقدامات "ولادیمیر پوتین" در خصوص اوکراین و شبه جزیره کریمه عصبانی بوده و از همین رو به دنبال تنبیه رئیس جمهور روسیه است گفت: با این حال بهتر است که واشنگتن به دنبال یافتن راه های مسالمت آمیز برای حل بحران باشد. 

گودمن که از اساتید دانشگاه جان هاپکینز نیز محسوب می شود در ادامه گفت: در حال حاضر شراط تغییر ناپذیر است و واشنگتن نیازمند آن است تا رویکرد خود برای یافتن راه حل های موجود برای پایان بحران در اوکراین را تغییر دهد.

این مامور سابق سرویس جاسوسی آمریکا در ادامه بر لزم یافتن راهی برای جلوگیری از پیشرفت روسیه تاکید کرد و گفت: برای رسیدن به راه حل دو طرف (روسیه و امریکا) امکان مانور دارند اما با این حال برای رسیدن به توافق باید از جنبه های مختلف به آنها اطمینان داده شود.

به گفته گودمن، یکی از راه هایی که رسیدن به توافق را میان آمریکا و روسیه در مورد اوکراین امکان پذیر می سازد آن است که واشنگتن منافع روسیه را در خارج از مرزهای این کشور به رسمیت بشناسد.

این کارشناس مسائل بین الملل، در ادامه با اشاره به اینکه سطح روابط روسیه و آمریکا از جنگ جهانی دوم تا کنون به کمترین سطح خود رسیده است اعلام کرد که ادامه این روند می تواند تاثیرات منفی بسیاری به دنبال داشته باشد.