به ریاست حسن روحانی صورت گرفت

مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره ریاست چند دانشگاه

رييس‌جمهور, دانشگاه, حسن روحاني, دانشگاه آزاد اسلامي

رئیس‌جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی: تحول در حوزه علوم انسانی نیازمند تلاش همه فعالان عرصه فرهنگی است


رئیس‌جمهور با تأکید بر اهمیت بومی‌سازی و اسلامی شدن رشته‌های مرتبط با علوم انسانی، ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی و تلاش همه دست‌اندرکاران عرصه فرهنگی کشور، تحول قابل توجهی در این حوزه رخ دهد.

 
 


به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 92، افزود: انقلاب ما انقلابی اسلامی است و باید با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب در خصوص اسلامی شدن علوم انسانی، در این مسیر گام بر‌داریم.


 
 


وی با بیان اینکه "بیشتر مقالات علمی و تألیفات مطرح دانشمندان و اندیشمندان کشور در حوزه علوم تجربی و ریاضی بوده است"، گفت: باید همسو با تحولات رخ داده در حوزه علوم انسانی نسبت به تولید فکر و اندیشه تدوین کتب و تربیت استاد و دانشجو اقدامات مؤثری انجام دهیم.


 
 


روحانی تأکید کرد: شورای انقلاب فرهنگی وظیفه سنگینی در عرصه فرهنگ بر دوش دارد و باید بتواند با اتخاذ سیاست‌های مدبرانه و نظارت در حوزه فرهنگ، ضمن رفع نگرانی‌ها، به مردم و بزرگان کشور اطمینان خاطر دهد.


 
 
 

مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی 
 


در هفتصد و چهل و سومین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به پیشنهاد وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اعضای شورا به ترتیب دکتر حسین سلیمی، حجت‌الاسلام دیرباز، دکتر محمد کافی، دکتر سعید حمیدی، دکتر محمدجواد فدایی کرمانی، دکتر حمید محمدزاده و دکتر محمدعلی برخورداری را به ریاست دانشگاه‌های علامه طباطبایی، قم، فردوسی مشهد، اراک، شهید باهنر کرمان، علم و فناوری مازندران و علم و صنعت تهران برگزیدند.


 
 


همچنین به پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر سیدجواد حاجی میراسماعیلی و دکتر مهدی شادنوش به ریاست دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و علوم پزشکی سمنان برگزیده شدند.


 
 


در این جلسه به پیشنهاد هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری به عنوان عضو هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی برگزیده شد.


 
 


در این جلسه غلامعلی حداد عادل - رئیس شورای تحول علوم انسانی - نیز گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات این شورا در چهار سال گذشته ارائه کرد.


 
 


انتهای پیام


           
کد N176331