بروجردی: 1+5 از خود حسن‌نیت نشان دهد

مذاكرات ايران و گروه 1 5

میلوراد پوپواتس رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس کرواسی عصر روز گذشته(سه‌شنبه) با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

میلوراد پوپواتس رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس کرواسی عصر روز گذشته(سه‌شنبه) با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به ظرفیتهای فراوان ایران و کرواسی برای گسترش همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف بویژه مناسبات پارلمانی گفت:ارتباطات پارلمانی می‌تواند در تسریع روند گسترش مناسبات فیمابین نقش موثری ایفاء نماید.

وی در همین راستا افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از تقویت و توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف بویژه مجالس ایران و کرواسی حمایت می‌کند.

بروجردی در ادامه این دیدار با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 گفت: 1+5 باید به تعهدات خود براساس توافق ژنو عمل نماید و از خود حسن نیت نشان دهد.

وی با انتقاد از تحریم‌های ناعادلانه غرب علیه ایران گفت: همه ثمره‌ی این تحریم‌ها اتکاء ایران به نیروهای بومی و متخصصان داخلی بود که موجب پیشرفت‌های فراوان ایران در عرصه های مختلف علمی و فناوری و اقتصادی گردیده است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع سوریه گفت:ما از ابتدا معتقد بودیم بحران سوریه راه‌حل سیاسی دارد نه نظامی اما آمریکا و متحدانش با حمایتا از گروه‌های تروریستی موجب پیچیده‌تر شدن اوضاع گردید.

وی در همین راستا تاکید کرد:تقویت گروه‌های تروریستی امنیت و آرامش منطقه و جهان را به خطر انداخته است.

میلوراد پوپواتس رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس کرواسی نیز در ادامه همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: "همکاری های دو کشور در عرصه‌های مختلف مورد استقبال مجلس و دولت کرواسی قرار دارد".

وی همچنین با تقدیر از نقش فعال ایران در تقویت صلح و ثبات در منطقه خواستار رایزنی و مشورت منظم میان دو کشور در عرصه مسائل منطقه‌ای و جهانی گردید.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس کرواسی در ادامه با اشاره به اوضاع سوریه گفت:"معتقدیم جمهوری اسلامی ایران نقش موثری در حل بحران سوریه دارد و امیدواریم بزودی شاهد برقراری صلح و ثبات در این کشور باشیم."

پوپواتس در پایان این دیدار گفت: "دیپلماسی پارلمانی می‌تواند نقش مهمی در افزایش رفت و آمد هیاتهای سیاسی و اقتصادی دو کشور و گسترش مناسبات فیمابین داشته باشد."

انتهای پیام

کد N176329