مدیرکل حقوقی سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد

اجرای گشت سیار تعزیرات حکومتی در آستانه سال نو

تعزيرات حكومتي

مدیرکل حقوقی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: گشت سیار سازمان تعزیرات حکومتی در دو مرحله اجرایی می‌شود؛ مرحله نخست اسفندماه و مرحله دوم در فروردین‌ ماه انجام می‌شود.

مدیرکل حقوقی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: گشت سیار سازمان تعزیرات حکومتی در دو مرحله اجرایی می‌شود؛ مرحله نخست اسفندماه و مرحله دوم در فروردین‌ ماه انجام می‌شود.

علیرضا جواهری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره گشت سیار تعزیرات حکومتی در نوروز 93، گفت: هدف ما از گشت‌های نوروزی تسهیل در کار مردم است. به همین دلیل گشت نوروزی سال 93 در دو مرحله صورت می‌گیرد که مرحله اول آن از 17 اسفند آغاز و تا 29 اسفند ادامه دارد و مرحله دوم نیز از اول تا 20 فروردین سال 93 اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: اکثر گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی در نمایشگاه‌های بهاره و بازارها مستقر هستند. در این گشت‌ها بازرسان حضور دارند تا اگر تخلفی صورت گرفت در همان محل سریعا رسیدگی شود.

مدیرکل حقوقی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه برای استان تهران 22 کشت سیار در نظر گرفته‌ایم، خاطرنشان کرد: از این تعداد دو گشت مستقر در مرکز شهر تهران، 4 گشت در نمایشگاه‌ها و در صورت اتمام نمایشگاه‌ها گشت سیار در مراکز پر تردد عرضه مستقیم کالا مستقر می‌شوند. همچنین 16 گشت سیار مستقر در مناطق 22 گانه همراه با بازرسان صنعت‌، معدن و تجارت هستند.

جواهری بیان کرد: در استان‌های پرجمعیت یک گشت سیار در مرکز استان و 4 گشت سیار در سطح شهر مستقر هستند و در شهرهای کم‌جمعیت نیز یک شعبه به صورت سیار منطقه را پوشش می‌دهند.

مدیرکل حقوقی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: گشت‌های سیار ما بر اساس اولویت در سه محور کالا و خدمات،‌ بهداشت و درمان و قاچاق فعالیت می‌کنند که اولویت‌های رسیدگی در بخش کالا شامل میوه و تره‌بارها، آجیل‌ فروشی‌ها،‌ شیرینی‌فروشی ها و ... است.

وی تصریح کرد: بخش دیگری از گشت‌های سیار ما که از اول فروردین سال 93 آغاز می‌شود در اماکن تفریحی مانند موزه‌ها،‌ رستوران‌ها و دیگر مکان‌ها مانند داروخانه‌ها، پمپ‌ بنزین،‌ انبارها و سردخانه‌های میوه‌ مستقر هستند.

انتهای پیام

کد N176287