مسکو: آمریکا با کمک مالی به کی‌یف قوانین خودش را هم نقض کرد

سیاسی

وزارت امور خارجه روسیه ضمن اعلام اینکه تصمیم واشنگتن برای ارائه کمک مالی به دولت کودتایی اوکراین، نقض قوانین خود آمریکاست، سیاستمداران این کشور را ترغیب کرد تا پیامدهای حمایت از تندروهای کی‌یف را نیز مدنظر قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، ویکتور یانوکوویچ، رئیس‌جمهوری مخلوع اوکراین روز سه‌شنبه عنوان کرد که طرح آمریکا برای ارائه وام یک میلیارد دلاری به دولت جدید کی‌یف، غیرقانونی است.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اساس اصلاحیه قانون 1961 (قانون همکاری خارجی) آمریکا، کمک خارجی به هر کشوری که رهبر آن در یک کودتای نظامی خلع شده باشد، ممنوع است.

از سوی دیگر در این بیانیه ذکر شده است که آمریکا به دلیل موضعی که در قبال بحران اوکراین دارد، این حقیقت روشن را به سختی درک می‌کند.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا طی سفر خود به کی‌یف اعلام کرد که واشنگتن درصدد است تا وامی یک میلیارد دلاری به دولت جدید اوکراین اعطا کند.

بر اساس این قانون، کنگره آمریکا به دنبال کودتای نظامی سال 2013 در مصر که به سرنگونی دولت محمد مرسی انجامید، کمک‌های مالی به مصر را متوقف کرد.

انتهای پیام

کد N176283