منیره نوبخت: شرایط سیاسی سال 93 بهتر از امسال خواهد بود/دولت برای تحقق شعارهایش مصمم است

دولت,انتخابات رياست جمهوري,سال 92

یک نماینده پیشین مجلس درباره پیش‌بینی خود از فضای سیاسی کشور در سال آینده گفت: اگر روند سیاسی در کشور همانند سال 92 پیش برود و اتفاق غیرمنتظره‌ای نیفتد، در سال 93 در عرصه سیاست کشور وضعیت بهتری را نسبت به امسال شاهد خواهیم بود.

منیره نوبخت در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "یکی از مهمترین اتفاقات سیاسی کشور در سال 92 برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود"، افزود: اگر بخواهیم شرایط کشور را در عرصه سیاست در سالی که گذشت مورد بررسی قرار دهیم، باید توجه کنیم که این فضا محدود به عملکرد سیاستمداران در فضای خاصی نیست بلکه باید فضای عمومی جامعه و عملکرد مردم در این فضا را نیز مورد توجه قرار داد.

وی با بیان اینکه "مردم در عرصه سیاست داخلی کشور حضوری قابل قبول، مطلوب و مثبت داشتند"، ‌اظهار کرد: در واقع ما اوج مشارکت مردم را در عرصه انتخابات و همچنین راهپیمایی 22 بهمن شاهد بودیم که این مشارکت به تأمین هرچه بیشتر منافع ملی در عرصه ملی و بین‌المللی منجر می‌شود.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین در مورد عملکرد سیاستمداران در سال 92 گفت: معمولاً دولت‌ها در هر کشوری در سال‌های اول فعالیت خود سعی می‌کنند در چارچوب همان شعارها و برنامه‌هایی که وعده داده‌اند، حرکت کنند و این یک فرمول کلی است که در ایران نیز شاهد آن هستیم. در واقع با توجه به کدهایی که وجود دارد، به نظر می‌رسد دولت نسبت به تحقق شعارهایی که مطرح کرده، مصمم است و در این راستا تلاش می‌کند.

نوبخت همچنین در مورد شرایط سیاسی کشور در سال آینده اظهار کرد: فضای ایران تابعی از فضای جهان است و به هر حال مسائل جهانی نیز در کنار مسائل داخلی بر روی فضای سیاسی ایران تأثیر می‌گذارد و ما نیز با توجه به این تأثیرات، فراز و نشیب‌هایی را در این عرصه خواهیم داشت.

وی به تغییرات صورت گرفته در عرصه دیپلماسی کشور نیز اشاره کرد و گفت: در واقع یکی از مهمترین مسائل برای مردم این است که تغییراتی که در عرصه سیاست خارجی صورت گرفته چه تأثیری بر فضای داخلی کشور خواهد داشت و مردم انتظار دارند که این تغییرات منتهی به بهبود شرایط، پیگیری آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی و ایجاد فضای بانشاط و پرشورتر در کشور شود.

این نماینده پیشن مجلس در پایان اظهار کرد: من فکر می‌کنم اگر روندی که در سال 92 وجود داشت، ادامه پیدا کند و اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد، وضعیت کشور در عرصه سیاسی در سال 93 بهتر از سال 92 خواهد بود.

انتهای پیام

کد N176281