روحانی در تشریح اهداف سفر خود به عمان:

رابطه ایران و کشورهای اسلامی و همسایه اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد/ تحکیم روابط دو جانبه ایران و عمان

دولت

سفرم به عمان در پاسخ به سفر پادشاه عمان به تهران است که در شهریور امسال انجام شد./ ما با کشور عمان همواره در زمینه مسایل بین‌المللی نیز همکاری‌هایی داشته‌ایم که این همکاری در این سفر مدنظر قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور هدف از سفر خویش به عمان را تحکیم روابط دو جانبه عنوان کرد و تاکید کرد: رابطه ایران و کشورهای اسلامی و همسایه برای ما اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و کشورهای جنوبی خلیج فارس و دریای عمان به خاطر حساسیت بالای این آبراه، اهمیت ویژه‌ای دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی پیش از ترک تهران به مقصد عمان، در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران گفت: سفرم به عمان در پاسخ به سفر پادشاه عمان به تهران است که در شهریور امسال انجام شد.

وی با اشاره به اهداف سفر دو روزه خود به عمان اظهار داشت: اهداف این سفر، تقویت روابط دوجانبه بین ایران و عمان است،  چراکه رابطه ایران و کشورهای اسلامی و همسایه برای ما اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و کشورهای جنوبی خلیج فارس و دریای عمان به خاطر حساسیت بالای این آبراه، اهمیت ویژه‌ای دارند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه عمان در یک سمت تنگه هرمز قرار دارد و ایران در سمت دیگر این تنگه است، ابراز کرد: همواره با عمان روابط خوبی داشته‌ایم و بویژه در این دولت روابط دو کشور گام به گام به سمت استحکام بیشتر رفته است.

در ادامه، روحانی با اشاره به سفر پادشاه عمان به ایران در شهریور امسال بیان کرد: در سفر سلطان قابوس به تهران، قراردادهایی امضا و توافق‌هایی انجام شد و در این سفر نیز به دنبال اجرایی کردن توافقات و تفاهمات جدید با این کشور در زمینه‌های مختلف تجاری، اقتصادی، نفت و گاز، مسایل پولی و بانکی و مسایل فرهنگی هستیم.

وی در پایان تاکید کرد: ما با کشور عمان همواره در زمینه مسایل بین‌المللی نیز همکاری‌هایی داشته‌ایم که این همکاری در این سفر مدنظر قرار خواهد گرفت.

کد N176255