یک فعال دانشجویی:

انتخابات امسال موجب آشتی ملت و دولت شد/امیدوارم امید مردم در سال جدید بیشتر شود

انجمن‌هاي اسلامي,دانشجويي,تشكل دانشجويي,انتخابات رياست جمهوري,سال 92

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان گفت: اتفاقاتی که در سال 92 به وقوع پیوست، موجب آشتی دوباره ملت با دولت و همچنین دولت با دیگر قوای کشور شد.

حسن کبیری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: سال 92 با نام حماسه سیاسی و اقتصادی آغاز شد که در همان ابتدای سال حماسه سیاسی با رهنمودهای مقام معظم رهبری و پیروزی حسن روحانی با اکثریت آرا محقق گشت و موجب بوجود آمدن امید در فضای سیاسی کشور شد.

وی با اشاره به امید ایجاد شده ناشی از نتیجه انتخابات در بین روشنفکران و دانشجویان، گفت: به دلیل نتیجه انتخابات و روی کار آمدن دولت جدید، به جز فضای سیاسی، فضای اقتصادی کشور نیز از طریق پیگیری مبارزه با ویژه‌خواران و تورم، دچار دگرگونی شد. همچنین از دیگر اتفاقات مثبت سال 92 برقراری دوباره دوستی و تعامل با کشورهای جهان بود.

این فعال دانشجویی همچنین گفت: طی سال‌های 90 و 91 مردم کشورمان تورم وحشتناکی را تجربه کردند که لطمه‌های زیادی را وارد کرد و حتی مردم به این نتیجه رسیده بودند که دیگر جامعه ایران ظرفیت تحمل سیاستمداران قبلی را ندارد. دعواهای بین دولت گذشته با دو قوه دیگر نیز به این احساس دامن می‌زد.

کبیری در پایان با اشاره به در پیش بودن سال 93، اظهار کرد: امیدواریم در سال 93 فضای امیدواری حاصل از حضور دولت جدید ادامه پیدا کند و آزادی بیان و مطبوعات و فعالیت سیاسی بیش از پیش شود.

انتهای پیام

کد N176138