رئیس‌ جمهوری در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

اهمیت گسترش روابط با کشورهای اسلامی بویژه همسایگان برای ایران

دولت

رئیس‌ جمهوری تقویت روابط دوجانبه و بررسی مهمترین مسایل و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی را از اهداف سفر دو روزه خود و هیأت همراه به کشور عمان عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در آستانه سفر دو روزه خود به کشور عمان پیش از ترک تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه این سفر به دعوت پادشاه عمان و در پاسخ به سفر وی که در شهریور ماه صورت گرفت، انجام می‌شود، گفت: برای جمهوری اسلامی ایران تقویت روابط همه جانبه با کشورهای اسلامی بویژه همسایگان مهم بوده و در این بین کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

روحانی روابط ایران و عمان را در سال‌های گذشته مثبت ارزیابی و خاطر نشان کرد: مناسبات دو کشور در دولت تدبیر و امید به سمت استحکام و تقویت بیشتر به پیش رفته و در این سفر تقویت روابط دو کشور را دنبال خواهیم کرد.

رئیس‌ جمهوری با اشاره به اینکه در سفر سلطان قابوس به تهران قراردادهای مهمی در زمینه‌های مختلف به امضاء مقامات دو کشور رسید، گفت: در این سفر این توافقات پیگیری و تصمیمات جدیدی در خصوص همکاری‌های مشترک در زمینه‌های گوناگون بویژه نفت و گاز موضوعات فرهنگی و پولی و بانکی بین دو کشور اتخاذ خواهد شد.

روحانی خاطر نشان کرد: امروز منطقه خلیج فارس و خاورمیانه منطقه‌ای حساس است و ما در جریان این سفر همکاری‌ها در راستای مسایل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی را مد نظر قرار خواهیم داد.