در دیدار با سفیر ایران

تاکید وزیر اقتصاد لبنان بر تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی با ایران

سفیر ایران,کمیسیون مشترک

بیروت- ایرنا- وزیراقتصاد و تجارت لبنان برآمادگی خود برای سفر به جمهوری اسلامی ایران و تشکیل هشتمین کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، « الآن حکیم» در دیدار با « غضنفر رکن آبادی» سفیر جمهوری اسلامی ایران با استقبال از گسترش همکاری های اقتصادی بین ایران و لبنان ابراز امیدواری کرد که در دوره مسؤلیت وی سطح همکاری های بین دو کشور بویژه در زمینه های اقتصادی و تجاری بیش از پیش ارتقاء یابد.

وی با تاکید بر ضرورت برگزاری نمایشگاه ها در ایران و لبنان، این امر را فرصتی مناسب برای شناخت فعالان اقتصادی از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود دوکشور دانست.

الآن حکیم و رکن آبادی در این دیدار در خصوص آخرین وضعیت همکاری های اقتصادی و تجاری دو جانبه گفت وگو کردند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان، آمادگی تهران را برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری فی مابین متناسب با ظرفیت ها و پتانسیل های قابل توجه میان دو کشور اعلام کرد.

وی برگزاری دومین اجلاس کمیته عالی همکاری ها و هشتمین نشسست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و لبنان در تهران را فرصت مناسبی برای بررسی آخرین وضعیت پیگیری همکاری ها و تفاهم در خصوص همکاری های جدید بین دو کشور دانست.

رکن آبادی از وزیر اقتصاد و تجارت لبنان به عنوان رئیس لبنانی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشوربرای سفر به ایران دعوت کرد که مورد استقبال طرف لبنانی قرار گرفت.

سفیر ایران همچنین اهمیت ادامه مذاکرات تجارت آزاد بین دو کشور را موردتاکید قرار داد و آمادگی وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران را در این خصوص اعلام کرد.

وزیر اقتصاد وتجارت لبنان نیز از این پیشنهاد استقبال کرد.

رکن آبادی همچنین پیام کتبی تبریک « عباس آخوندی » وزیر راه و شهرسازی و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور به مناسبت انتخاب الآن حکیم به عنوان وزیر جدید اقتصاد و تجارت لبنان را تسلیم وی کرد.

الآن حکیم نیز با تشکر از پیام وزیر راه و شهرسازی ایران خواستار ابلاغ سلام وی به « محمدرضانعمت زاده » وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران شد.

خاورم ** 1324
کد N176115