رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران: رهنمون های رهبری همواره راهگشا هستند

راهیان نور,خرمشهر

خرمشهر - ایرنا - رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت: رهنمون های مقام معظم رهبری همواره راهگشا هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرلشکر ˈ سید حسن فیروزآبادی ˈ شامگاه سه شنبه در همایش ملی راهیان نور در پادگان شهید باکری خرمشهر افزود: مقام معظم رهبری در دوران جنگ تحمیلی در یک عملیات در سوسنگرد، تعدادی از رزمندگان را که در محاصره دشمن قرار داشتند، نجات دادند.

وی با اشاره به ابلاغ فرمان امام خمینی(ره) توسط مقام معظم رهبری به استانداران و نجات رزمندگان از محاصره دشمن اظهار داشت: در همین زمان بنی صدر ملعون مانع حضور یکی از یگان های ارتش برای نجات رزمندگان شد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران افزود: مقام معظم رهبری از روز سوم جنگ به عنوان رزمنده در جبهه حضور یافتند و به ساماندهی نیروهای مردمی و فرماندهی جنگ های نامنظم مشغول شدند.

وی گفت: آیت الله خامنه ای با خطبه های دشمن شکن خود در نماز جمعه تهران، شور و حرکت را به دل مردم عاشق انقلاب تزریق کرد.

سرلشکر فیروز آبادی افزود: صدام تصور می کرد در مدت سه روز از خوزستان به عراق می رسد اما رزمندگان اسلام در مقابل دشمن بعثی ایستادند و به خاک میهن اسلامی و امام زمان (عج) وفای به عهد کردند.

وی به ثبت روز ملی راهیان نور در خرداد ماه گذشته در سازمان میراث فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: 20 اسفند ماه به مناسبت نخستین حضور مقام معظم رهبری در راهیان نور به روز ملی راهیان نور نامگذاری شد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران بیانات مقام معظم رهبری در نشست با خبرگان رهبری را یادآور شد و افزود: مقام معظم رهبری نسبت به وضعیت فرهنگی جامعه نگران هستند.

وی با انتقاد از دعوت فردی در جشنواره فجر که در دفتر فرح همسر شاه خائن بابت شعر و سرودن ترانه دستمزد می گرفت گفت: این اقدام توهین به انقلاب بود.

سرلشکر فیروز آبادی افزود: این فرد با پیروزی انقلاب اسلامی ایران از کشور فرار کرد و در پاریس در دامن دشمنان انقلاب اسلامی رفت و به امام (ره) توهین کرد.

وی به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تقدیر از هنرمندان مومن مانند حامد زمانی را یادآور شد و گفت: هنرمندان باسواد، عالم، دیندار، و فاخر اسلام ناب باید در این جشنواره ها دعوت شوند.

همایش ملی راهیان نور در راستای تصویب ˈ روز ملی راهیان نور ˈ در شورای فرهنگ عمومی کشور با حضور سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رییس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین و جمعی دیگر از مقامات عالی کشوری و لشکری برگزار شد.

رونمایی از چند اثر در حوزه راهیان نور، امضای تفاهم نامه همکاری راهیان نور با دستگاه های مرتبط، تجلیل از شهدای خادم و جهادگر عرصه فرهنگی کشور و برگزاری جشنواره ملی سرزمین نور به مدت ۱۰ شب با حضور اقشار مختلف مردم، هنرمندان، خانواده های شهدا، ایثارگران و علاقه مندان به فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین برنامه های همایش ملی راهیان نور می باشند. ک/2

3377/7279
کد N176099