روحانی در شورای عالی انقلاب فرهنگی:

تحول در حوزه علوم انسانی نیازمند تلاش همه فعالان فرهنگی است

دولت

شورای انقلاب فرهنگی وظیفه سنگینی در عرصه فرهنگ بر دوش دارد و باید بتواند با اتخاذ سیاست های مدبرانه و نظارت در حوزه فرهنگ، ضمن رفع نگرانی ها، به مردم و بزرگان کشور اطمینان خاطر دهد.

رییس جمهور با تأکید بر اهمیت بومی سازی و اسلامی شدن رشته های مرتبط با علوم انسانی اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی و تلاش همه دست اندرکاران عرصه فرهنگی کشور، تحول قابل توجهی در این حوزه رخ دهد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 92 افزود: انقلاب ما اسلامی است و باید با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص اسلامی شدن علوم انسانی، در این مسیر گام بر داریم.

رییس جمهور با بیان اینکه بیشتر مقالات علمی و تألیفات مطرح دانشمندان و اندیشمندان کشور در حوزه علوم تجربی و ریاضی بوده است، گفت: باید همسو با تحولات رخ داده در حوزه علوم انسانی نسبت به تولید فکر و اندیشه تدوین کتاب و تربیت استاد و دانشجو اقدامات مؤثری صورت گیرد.

روحانی تاکید کرد: شورای انقلاب فرهنگی وظیفه سنگینی در عرصه فرهنگ بر دوش دارد و باید بتواند با اتخاذ سیاست های مدبرانه و نظارت در حوزه فرهنگ، ضمن رفع نگرانی ها، به مردم و بزرگان کشور اطمینان خاطر دهد.

کد N176096