گزارش سازمان ملل از وضعیت تکان دهنده مردم جنگزده نیجریه

آوارگان

نیویورک- ایرنا - به گزارش کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد در اثر گسترش خشونت ها و و قتل و کشتار بی رحمانه شهروندان نیجریه ای در شمال شرق و بویژه در ایالت بورنو آن کشور، شمار زیادی از شهروندان این کشور خانه های خود را ترک کرده وبه مرز های جنوبی گریخته اند .

به گزارش ایرنا ادرین ادواردز سخنگوی دفتر کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت : آوارگان نیجریه در گفتگو با مسئولین این نهاد تصاویر تکان دهنده ای از وحشی گری و خشونت های جاری در این کشور ارائه داده اند که تصور آن در قرن بیست و یکم ممکن نیست.

وی افزود که برخی از زنان آواره در گفتگو با او اظهار کرده اند که در بسیاری از مناطق شمال شرقی کشوراجساد باد کرده بر روی آب رودخانه ها روان هستند و یا در گوشه و کنار خانه ها و خیابان افتاده افتاده اند و کسی فرصت یا جرات جمع آوری آن ها را ندارد.

ادورادز در این گفتگو به موارد زیادی از ربوده شدن زنان و کودکان توسط اشخاص ناشناس اشاره کرد و افزود که ترس و وحشت روز افزون مردم را وادار کرده است تا بدون همراه داشتن لوازم اولیه زندگی از شهر و دیار خود بگریزند.

سخنگوی دفتر کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد با بیان این نکته که تنها در 4 ماه گذشته نزدیک به دوهزار نفر از مردم منطقه بورنو به مناطق جنوبی گریخته اند گفت بسیاری از این افراد از ابتدایی ترین امکانات لازم برای ادامه حیات محروم هستند.

اروپام 2253 **1908
کد N176082