دادستانی کل اوکراین بیانیه استقلال پارلمان کریمه را غیرقانونی خواند

کریمه,بحران92

مسکو- ایرنا- دادستانی کل اوکراین بیانیه استقلال پارلمان کریمه را غیرقانونی خواند و علیه آن به دادگاه شکایت کرد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دادستانی کل اوکراین روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد: دادستانی کل اوکراین روز جاری علیه بیانیه استقلال مجلس محلی کریمه به دادگاه کی یف شکایت کرد.

در گزارش آمده است: دادستانی کل اوکراین خواستار لغو تصمیم امروز پارلمان کریمه و نیز شورای شهر سواستوپل برای استقلال از اوکراین شده است.

دادستانی کل اوکراین همچنین تصمیم شورای شهر سواستوپل (شهر دارای موقعیت ویژه در کریمه) مبنی بر تأمین شرایط برگزاری همه پرسی استقلال از اوکراین را غیرقانونی خواند و خواستار لغو این تصمیم شد.

پارلمان محلی منطقه خودمختار کریمه روز سه شنبه، بیانیه ای مبنی بر استقلال این منطقه از اوکراین صادر کرد.

پارلمان کریمه در نشست علنی خود بیانیه ای برای استقلال این منطقه از اوکراین صادر و 81 نماینده حاضر به آن رأی مثبت دادند.

در بیانیه پارلمان محلی کریمه آمده است: در صورتی که ساکنان منطقه کریمه در همه پرسی روز 16 ماه مارس به الحاق این منطقه ازجمله بندر سواستوپل به روسیه رأی دهند، منطقه کریمه یک کشور مستقل با شکل حکومتی جمهوری پارلمانی خواهد شد.

این بیانیه افزود: منطقه کریمه می تواند با توجه به نتیجه همه پرسی از فدراسیون روسیه درخواست الحاق به آن به عنوان یکی از مناطق این کشور را کند.

بیانیه پارلمان محلی کریمه تأکید کرد: جمهوری کریمه در فاصله زمانی همه پرسی تا الحاق به روسیه، کشوری دمکراتیک دارای حکومت غیرمذهبی و چند ملیتی خواهد بود که متعهد به حفظ صلح و آرامش و سازش بین اقوام و مذاهب در قلمروی خود خواهد بود.

اروپام/2242**518**1504
کد N176043