در مقر اصلی سازمان ملل صورت گرفت؛

دیدار معاون رییس جمهور با معاون وزیر خارجه آلمان در امور زنان وخانواده

سازمان ملل

نیویورک، ایرنا - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در دیدار با معاون وزیر امور زنان، خانواده ، سالمندان و جوانان کشور آلمان راههای کمک به حل مشکلات فرا روی جامعه زنان و دختران را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش ایرنا، شهیندخت مولاوردی و اکله فرنرهم روز دوشنبه در حاشیه پنجاه و هشتمین نشست کمیسیون مقام زن که در مقر اصلی سازمان ملل در حال برگزاری است، دیدار و گفت وگو کرد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ضمن اشاره به فرصتی که در این دیدارها برای آشنایی بیشتر و تبادل تجارب در اختیار هیات ها قرار می دهد، در زمینه گسترش ارتباط و تعامل با وزارت امور زنان، خانواده و سالمندان وجوانان کشور آلمان اعلام آمادگی کرد.

وی همچنین از وزیر زنان، خانواده، سالمندان و جوانان آلمان به منظور سفر به تهران دعوت نمود و ابراز امیدواری کرد که اینگونه نشست ها با بهره مندی از خرد جمعی بتواند به ارایه راه حل های اساسی برای مشکلات فرا روی زنان و دختران بپردازد.

خانم الکه فرنرهم نیز در این دیدار به موضوعات و زمینه های مشترک همکاری در این حوزه اشاره و از هیت ایرانی برای دیدار از آلمان دعوت عمل آورد.

پنجاه و هشتمین اجلاس کمیسیون مقام زن از نوزدهم در مقر اصلی سازمان ملل در نیویورک گشایش یافت و تا بیست و نهم اسفند ماه جاری ادامه خواهد داشت.

نمایندگان دولت های عضو کمیسیون مقام زن، ارکان ملل متحد و سازمان های غیردولتی از تمامی نقاط جهان در این اجلاس حضور خواهند داشت.

اروپام 1908
کد N175925