جهانگیری:توسعه دولت الکترونیک از اولویت ها و نیازهای اصلی کشور است

دولت الکترونیک

تهران - ایرنا - اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور توسعه دولت الکترونیک را از اولویت ها و نیازهای اصلی کشور دانست وگفت: با توجه به ارتباط مستقیم این موضوع با سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، دولت اهتمام دارد این طرح را به نتیجه برساند.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبر شامگاه سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر روز (سه شنبه) با اشاره به گزارش دبیرخانه شورای عالی فناوری اطلاعات درخصوص آیین نامه اجرایی دولت الکترونیک، خواستار تشریح و تبیین این آیین نامه در یکی از جلسات هیات دولت شد.

وی افزود: با ارائه این گزارش در جلسه هیات وزیران، ظرفیت دستگاه های اجرایی نیز در حمایت از این طرح قرار می گیرد و سریعتر به نتایج و اهداف مورد نظر دست خواهیم یافت.

معاون اول رییس جمهوری از همه دستگاه های اجرایی و بخش های مرتبط خواست توسعه دولت الکترونیک را به عنوان یکی از اولویت ها در دستور کار قرار دهند تا با همگرایی و همراهی بخش های مرتبط، الزامات فنی و زیر ساختی لازم فراهم شده و هر چه زودتر شاهد اجرای این طرح باشیم.

دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات در این جلسه گزارشی ازعملکرد و فعالیت سه ماهه دبیرخانه و کمیسیون راهبردی شورای عالی فناوری اطلاعات ارائه کرد و به تشریح برنامه ها، اقدامات و آیین نامه اجرایی توسعه دولت الکترونیک پرداخت.

در این نشست وزرای دادگستری، اطلاعات، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، آموزش و پرورش، ارتباطات و فنا وری اطلاعات، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و مشاور فرهنگی رییس جمهور نیز ضمن حمایت از برنامه ها و اقدامات اجرایی توسعه دولت الکترونیک، بر لزوم اجرای آیین نامه تدوین شده تاکید و نظرات خود را در خصوص بخش های مختلف این آیین نامه مطرح کردند.

شبس (1) 1346 **1552
کد N175922