مقام ارشد پارلمانی روس: تحریم مقامات روس توسط اروپا غیرمتمدنانه است

اتحادیه اروپا,بحران92

مسکو- ایرنا- خانم ˈوالنتینا ماتویینکوˈ رییس شورای فدراسیون (مجلس علیای پارلمان روسیه) گفت: تحریم روادیدی مقامات روس از طرف اتحادیه اروپا غیرمتمدنانه و غیرقابل قبول است.

به گزارش ایرنا، ماتویینکو روز سه شنبه در گفت وگو با کانال تلویزیونی روسیه 24 اظهار داشت: از تحریم های مبتنی بر صدور روادید برای مقامات روس توسط اتحادیه اروپا ترسی نداریم.

وی افزود: روسیه تفریحگاه بسیار خوبی همچون سوچی دارد.

رییس شورای فدراسیون گفت: آمریکا و غرب بدون هیچگونه پایه و اساسی روسیه را با اعمال تحریم های متفاوت تهدید می کنند.

مقام پارلمانی روس هشدار داد: اعمال تحریم های اقتصادی علیه روسیه بر کشورهای اروپایی و شرکت های آمریکایی طرف همکاری با روسیه تأثیر بسیار منفی خواهد گذاشت و آنها متضرر می شوند.

وی اضافه کرد: تحریم روسیه به کشورهای غربی ضربه می زند.

ماتویینکو با بیان این که روسیه وارد اقتصاد جهانی و سیستم مالی بین المللی شده است، اظهار داشت: اعمال یکجانبه تحریم ها علیه روسیه امکانپذیر نیست؛ زیرا حتماً منافع اتحادیه اروپا و آمریکا را هم در بر می گیرد.

وی گفت: تحریم ها باعث خسارت های فراوان به شرکت های آمریکایی و اروپایی خواهد شد که در اقتصاد روسیه از جمله در بهره برداری از میدان های نفت و گاز این کشور سرمایه گذاری می کنند.

رییس شورای فدراسیون افزود: کشورهای عضو اتحادیه اروپا 40 درصد محصولات غذایی خود را به بازارهای روسیه صادر می کنند و اگر این کشور تحریم شود، محصولات تولیدی خود را به کجا صادر خواهند کرد.

وی افزود: در عرصه های دیگر نیز همین وضع حاکم است و به نظر من تهدیدهای اروپا به اعمال تحریم های متفاوت علیه روسیه، شرایط مالی و اقتصادی برای تحقق و اجرایی شدن ندارند.

سران آمریکا و اتحادیه اروپا در یک هفته اخیر برای واداشتن روسیه به تغییر سیاست خود در قبال اوکراین و به ویژه خودداری از حمایت از جدایی طلبان منطقه کریمه، این کشور را تهدید به اعمال تحریم ها در عرصه های مختلف کرده اند.

به گزارش رسانه های روسی، مسؤولاان اتحادیه اروپا تحریم شماری از مقامات روس را بررسی می کنند.

اروپام/2242**518**1504
کد N175914