صالحی و جنتی به کمیسیون اصل 90 توضیح دادند

سیاسی

علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر سه‌شنبه با حضور در جلسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی درباره شکایات مطرح‌شده از آنان به کمیسیون اصل 90 توضیحاتی ارائه کردند.

مصطفی افضلی‌فرد سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس در این‌باره به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: در جلسه امروز کمیسیون اصل 90 آقای صالحی که به همراه معاونینشان در جلسه حضور یافته بودند توضیحات مبسوطی درباره شکایت مطرح‌شده ارائه کردند.

وی اضافه کرد: نتیجه بررسی شکایات از آقای صالحی درباره عزل برخی از مدیران و مسئولان سازمان انرژی اتمی منجر به این شد که کمیته‌ای در کمیسیون اصل 90 با حضور کارشناسان و مسئولان سازمان انرژی اتمی و با نظارت کمیسیون اصل 90 تشکیل شود تا این موارد را بررسی و پیگیری کند و حداکثر یک ماه به نتیجه برسد و بر مبنای تصمیم اتخاذشده، عمل شود.

به گفته افضلی‌فرد، محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس عهده‌دار مسئولیت این کمیته خواهد بود و نمایندگان شکات نیز در این کمیته حضور می‌یابند.

افضلی فرد درباره بررسی شکایت از علی جنتی در جلسه امروز کمیسیون اصل 90 نیز خاطرنشان کرد:‌ آقای جنتی به همراه معاونان سینمایی، مطبوعاتی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه کمیسیون اصل 90 حضور یافتند.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد با توجه به اینکه شورای فرهنگ عمومی استان و مرکز، اثر و کارایی خود را از دست داده، بازنگری و آسیب‌شناسی جدیدی در این‌ زمینه صورت گیرد و پیشنهادات لازم به شورای عالی انقلاب فرهنگی داده شود تا این شورا موضوع را بررسی کند و در صورت تصویب، شورای فرهنگ عمومی به لحاظ شکلی و محتوایی تغییر کند و کارآمدتر شود و بتواند بر فرهنگ استان‌ها و کشور، تاثیر بگذارد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس یادآور شد: همچنین مقرر شد آقای جنتی برنامه‌هایی را در خصوص مواردی در حوزه مطبوعات و هنر تحویل کمیسیون دهند. به‌ویژه با توجه به دغدغه‌های رهبری در خصوص فرهنگ قرار شد این موضوع تبدیل به برنامه شود و این برنامه‌ها بتواند در جهت رفع نگرانی‌ها در حوزه مطبوعات، سینما و هنر، موثر باشد.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم تقویت جناح مومن فرهنگی اضافه کرد: آقای جنتی در این جلسه گزارشی از اعتبارات این وزارتخانه ارائه کرد و گفت که بیشتر اعتبارات، مصروف نیروهای ارزشی شده است. البته قرار شد شاخص‌هایی نیز تنظیم شود تا مدیران استانی نیز با تبعیت از آنها از فرهنگ متعهد حمایت کنند و ما به صورت شفاف شاهد تقویت بخش متعهد، انقلابی و مومن در فرهنگ و هنر کشور باشیم.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به حضور برخی نمایندگان در جلسه امروز این کمیسیون تصریح کرد: نمایندگانی که از آقای جنتی سوالاتی داشتند، در جلسه حضور یافتند و مواردی را درباره مطبوعات، سینما و حوزه کتاب مطرح کردند که آقای جنتی نیز به این مباحث پاسخ دادند.

وی با بیان اینکه جلسات کمیسیون اصل 90 با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده نیز ادامه خواهد داشت، گفت: کمیسیون اصل 90 همچنین گزارشی در مورد چالش‌های موجود حوزه فرهنگ، هنر، مطبوعات، کتاب و سینما تهیه کرده که قرار است این گزارش در دومین جلسه کمیسیون اصل 90 با حضور آقای جنتی به ایشان ارائه شود تا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس واقعیات موجود تصمیمات علمی، منطقی و راهبردی برای رفع نگرانی‌ها اتخاذ کند.

انتهای پیام

کد N175890