ویتنام در جنگل ها و کوهستان رد هواپیمای مالزیایی را دنبال می کند

ویتنام

کوالالامپور - ایرنا – ستاد ارتش ویتنام اعلام کرد نیروهای امداد و نجات و نظامی این کشور جستجوی گسترده ای را در مناطق جنگلی و کوهستانی برای یافتن اثری از هواپیمای مالزیایی که روز شنبه ناپدید شد، آغاز کرده اند.

به گزارش ایرنا، ژنرال ˈوو ون توانˈ معاون ستاد مشترک ارتش ویتنام روز سه شنبه پس از ناموفق بودن گروه های امداد و نجات برای یافتن اثری از هواپیمای مالزیایی در اقیانوس، گفت ویتنام جستجو در مناطقی از جنگل ها و کوهستان های غربی، جنوب شرقی و مرکزی این کشور را آغاز کرده است.

وی گفت که از واحد مدیریت مناطق مرزی نیز خواسته شده است هماهنگی لازم را با نیروهای لائوس و کامبوج برای جستجو در مناطق مرزی بعمل آورند.

ˈفام کوی تیئوˈ معاون وزیر حمل و نقل ویتنام نیز گفت که عملیات جستجوی نیروهای ویتنامی برای یافتن اثری از هواپیما در یک منطقه گسترده تر ادامه می یابد.

جستجو نیروهای امداد و نجات ویتنام به 277 کیلومتری جزیره ˈتو چوˈ در شرق که در ابتدا احتمال می رفت هواپیما در این منطقه سقوط کرده باشد گسترش می یابد.

از سوی دیگر یک مقام نظامی مالزی نیز روز سه شنبه احتمال داد هواپیمای ناپدید شده مسافربری این کشور مسیر خود را تغییر داده و در تنگه ملاکا سقوط کرده باشد.

فرمانده نیروی هوایی مالزی نیز روز یکشنبه از امکان تغییر مسیر هواپیما خبر داده بود.

پرواز ام. اچ 370 مالزی با 239 مسافر بامداد روز شنبه یکساعت پس از بلندشدن از باند فرودگاه کوالالامپور و پس از ورود به حریم هوایی ویتنام ناپدیدشد.

جستجو برای یافتن این هواپیمای بویینگ 777 با حضور نیروهای امداد و نظامی 10 کشور در منطقه ای که هواپیما ناپدید شده است در چهارمین روز ادامه یافت و تاکنون اثری از آن یافت نشده است.

آساق**د.م**1611
کد N175841