سیا اتهام سرقت اطلاعات از رایانه های سنا را رد کرد

سیا,سنا

تهران - ایرنا - ˈجان برنانˈ رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) روز سه شنبه اتهامات وارده به این سازمان مبنی بر هک کردن غیرقانونی رایانه های کارمندان سنای آمریکا را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، وی گفت: هیچ چیز نمی تواند فراتر از حقیقت باشد.

ˈدایان فاینستاینˈ رییس کمیته اطلاعات سنای آمریکا ساعاتی پیش سیا را به تفتیش غیرقانونی رایانه های کارمندان سنا متهم کرد.

در همین حال، رییس سیا گفت که تحقیقات وزارت دادگستری و بازرس کل سیا در نهایت مشخص خواهد کرد که کارمندان این نهاد خلاف کرده اند یا اینکه از طرف کارکنان سنا تخلف صورت گرفته است.

سناتور یاد شده آمریکایی پیشتر گفت که کارمندانی که در مورد یکی از برنامه های سیا تحقیق کرده اند، هدف تفتیش سیا قرار گرفته اند.

فاینستاین با انتقاد شدید از اقدامات سیا، گفت که به نظر می رسد این امر با هدف ارعاب قانونگذاران از مسوول دانستن این آژانس انجام گرفته است.

این سناتور آمریکایی در حالی از این مساله سخن گفت که مقام های ناشناس دولت آمریکا به رسانه ها گفته اند که کارمندان سنا بدون اجازه به اسناد حساسی دست یافته اند.

تحلیل گران می گویند اختلاف بین کنگره و سیا در مورد این مساله، شدیدترین اختلاف از دهه 70 میلادی است، زمانی که قانونگذاران آمریکایی پرده از موارد سواستفاده غیرقانونی برداشتند و اصلاحات قانونی را برای کنترل سرویس های جاسوسی مصوب کردند.

مترجمام**9109**1010
کد N175830