احتمال سوء قصد به جان مشرف/ هشدار قضات درباره صدور حکم بازداشت

آسیا اقیانوسیه

احتمال سوء قصد به جان مشرف و هشدار قضات پاکستانی درباره صدور حکم بازداشت رئیس جمهوری سابق از جمله خبرهای مرتبط با پرونده خیانت مشرف به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیشن، وزارت کشور پاکستان با اشاره به احتمال سوء قصد به جان مشرف از سوی تروریست‌ های طالبان و القاعده در داخل و یا خارج از دادگاه گزارش داد احتمالا رئیس جمهوری سابق در دادگاه حاضر نمی شود.

همین گزارش بهانه ای شد تا احمد رضا کسوری وکیل مشرف از شرکت موکل خود در دادگاه تنها در صورت تامین امنیت کامل وی خبر دهد، این درحالیست که قضات پاکستانی درباره صدور حکم بازداشت مشرف در صورت عدم حضور متهم در دادگاه هشدار داده اند.

این گزارش پس از آن منتشر شد که رعنا اعجاز وکیل مشرف از احتمال ترور قضات دادگاه ویژه، دو وکیل مدافع و دادستان از سوی گروه تحریک طالبان خبر داده بود.

وزارت کشور پاکستان در نامه ای به رئیس‌ جمهور، نخست‌ وزیر و وزارت دفاع از احتمال ترور پرویز مشرف همچون سلمان تیسیر فرماندار سابق استان پنجاب پاکستان خبر داده که سال 2011 توسط محافظ خودش ترور شده بود.

اگرچه اظهارات امروز سه شنبه وکلای مشرف به عدم حضور وی در دادگاه منجر شد اما دادگاه ویژه پاکستان تاکید کرده است که پرویز مشرف روز 23 اسفند (14 مارس) به خاطر خیانت بزرگ به کشور حکم مجرم بودن را دریافت می کند.