دیدار سفیر ایران با وزیر اقتصاد و تجارت لبنان

غضنفررکن‌آبادی، سفیر ایران در لبنان با الآن حکیم، وزیر اقتصاد و تجارت لبنان دیدار و درباره آخرین وضعیت همکاری‌های اقتصادی، تجاری دوجانبه بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رکن‌آبادی در این ملاقات پیام کتبی تبریک مهندس عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی و رییس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور به مناسبت انتخاب وی به عنوان وزیر جدید اقتصاد و تجارت لبنان را تسلیم کرد.

او آمادگی کشورمان را برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری متناسب با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قابل توجه میان دو کشور، اعلام کرد.

سفیر کشورمان در لبنان برگزاری دومین اجلاس کمیته عالی همکاری‌ها و هشتمین نشسست کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور در تهران را فرصت مناسبی برای بررسی آخرین وضعیت پیگیری همکاری‌ها و تفاهم درباره همکاری‌های جدید بین دو کشور دانست و از وزیر اقتصاد و تجارت لبنان به عنوان رییس لبنانی کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور برای سفر به ایران دعوت کرد.

رکن‌آبادی هم‌چنین اهمیت ادامه مذاکرات تجارت آزاد بین دو کشور را مورد تأکید قرار داد وآمادگی وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران را در این خصوص اعلام کرد که این پیشنهاد مورد استقبال طرف لبنانی قرار گرفت.

الآن حکیم، وزیر اقتصاد و تجارت لبنان نیز با تشکر از وزیر راه و شهرسازی و ابلاغ سلام به مهندس نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، با استقبال از گسترش همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور ابراز امیدواری کرد در دوره مسوولیت وی شاهد ارتقای بیش از پیش سطح همکاری‌ها بین دو کشور به ویژه در زمینه‌های اقتصادی و تجاری باشیم.

وی با تأکید بر ضرورت برگزاری نمایشگاه‌ها در دو کشور، این امر را فرصت مناسبی برای شناخت فعالان اقتصادی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود دانست و آمادگی خود را برای سفر به تهران و تشکیل هشتمین کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور اعلام کرد.

انتهای پیام

کد N175752