توضیحات نعمت زاده نمایندگان سوال کننده درباره سبد کالا را قانع نکرد

کمیسیون صنایع

تهران- ایرنا- وزیر صنعت معدن و تجارت امروز به منظور پاسخ به سوال تعدادی از نمایندگان درباره نحوه توزیع سبد کالا در کمیسیون اقتصادی مجلس حضور یافت که اظهارات وی نمایندگان سوال کننده را قانع نکرد.

«محمد علیپور» عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا گفت: محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت امروز برای پاسخ به سوال تعدادی از نمایندگان درباره نحوه توزیع سبد کالا وایرادات آن پاسخ داد که حسین طلا نماینده تهران در مجلس به نمایندگی از نمایندگان سوال کننده اعلام کرد که از اظهارات وزیر قانع نشده است.

وی افزود: وزیر صنعت معدن وتجارت گزارشی درباره نحوه توزیع سبد کالا ارائه کرد و گفت: دولت به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر تاکنون 14 میلیون سبد کالا توزیع کرده و این در حالی است که کل جمعیت هدف در این مرحله 15 میلیون و 700 هزار خانوار بوده و بقیه این افراد هم تا پایان سال سبد خود را دریافت می کنند.

نماینده مردم ماکو افزود: بر اساس اظهارات وزیر صنعت، معدن و تجارت بروز مشکلات در روزهای ابتدای عرضه سبد کالایی با توجه به حجم بالای مراجعات مشکلاتی بروز کرد که به تدریج این مشکلات در حال رفع شدن است.

وی اظهار داشت: آقای نعمت زاده در این جلسه ضمن تکذیب شایعاتی که درتوزیع سبدکالا مطرح شده گفت در یکی از فروشگاههای که در آن سبد کالا عرضه می شده یک فرد 75 ساله سکته کرده که البته این فرد در صف سبد کالا نبوده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: بر اساس اظهارات وزیر صنعت،معدن و تجارت با توجه به کمبود وقت، امکان عرضه برنج ایرانی در این مرحله وجود نداشت.

وی خاطرنشان کرد: وزیر صنعت گفت که سال آینده 6 مرحله سبد کالایی به مردم عرضه می شود و نواقصی که در این مرحله وجود داشت، برطرف خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، بررسی مشکلات شیر را از دیگر مباحث مطرح در جلسه امروز این کمیسیون ذکر کرد و گفت: در این جلسه بنا شد وزیر صنعت دو نفر نماینده معرفی کند تا به اتفاق مسوولان صنعت شیر مشکلات را بررسی و گزارشی در آن باره به کمیسیون اقتصادی ارائه کنند.

سیام(4)**2021**1572
کد N175705