کاتب با اشاره به جلسه کمیسیون تدوین آیین‌نامه مجلس خبر داد،

تغییر ترکیب کمیسیون تلفیق تصویب شد

یک عضو هیات رییسه کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس از تغییر ترکیب کمیسیون تلفیق در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در پی تصویب دوفوریتی طرح تغییر ترکیب کمیسیون تلفیق در جلسه روز یکشنبه مجلس، کمیسیون تدوین آیین‌نامه امروز مصوب کرد که اعضای کمیسیون تلفیق متشکل از 15 نفر از کمیسیون برنامه و بودجه و 15 نفر دیگر به انتخاب صحن علنی مجلس باشد.

وی افزود: همچنین مقرر شد از هر کمیسیون تخصصی یک نفر در جمع اعضای کمیسیون تلفیق حضور داشته باشد و جمعا اعضای کمیسیون تلفیق به 45 نفر خواهد رسید.

این عضو هیات رییسه کمیسیون تدوین آیین‌نامه همچنین گفت که موضوع تغییر ترکیب کمیسیون تلفیق در جلسه علنی فردا چهارشنبه مجلس بررسی می‌شود.

کاتب با اشاره به مخالفت مرکز پژوهش‌های مجلس با این طرح یادآور شد: استدلال مرکز پژوهش‌ها این است که رسیدگی بودجه تنها مشکل ساختاری نیست و عمده مشکل آن فرآیندی است و فرآیند رسیدگی به لایحه بودجه باید اصلاح شود که این مهم‌تر از ساختار و ترکیب کمیسیون تلفیق است.

وی افزود: مرکز پژوهش‌های مجلس همچنین بر لزوم اصلاح قانون برنامه و بودجه برای اصلاح نظام بودجه‌ریزی تاکید دارد و مطالعات تطبیقی در این رابطه انجام داده است.

انتهای پیام

کد N175660