بشار اسد:

غرب به دنبال حذف نظامهای مستقل است/نقش محوری روسیه در دنیای کنونی

آفریقا و خاورمیانه

رئیس جمهوری سوریه در دیدار هیئتی از پارلمان روسیه ضمن تاکید بر نقش محوری مسکو در مناسبات بین المللی به توطئه های غربی ها در براندازی نظام های ضد سیاست های آنها اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه دام پرس، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دیدار هیئتی روسی به ریاست الکسی فورنتسف با وی ضمن تاکید بر نقش محوری روسیه در جهان کنونی آنرا عامل برقراری توازن در روابط بین الملل پس از سالهای متمادی هیمنه یک قطب بر دنیا دانست.

رئیس جمهوری سوریه ضمن تاکید بر قدردانی ملت سوریه از مواضع جانبدارانه روسیه از کشورش بیان کرد: آمریکا و کشورهای غربی به دنبال شراکت همه کشورها در عرصه بین الملل نیستند بلکه خواهان کشورهای وابسته و مجری دیکته های آنها هستند از همین رو  در راستای بی ثباتی در کشورهایی که با سیاست های های آنها مخالفند حرکت می کنند.

از سوی دیگر اعضای هیئت روسی نیز از روابط تاریخی میان ملتهای سوریه و روسیه و پیوندهای مشترکی که آن را در مقابله با امپریالیسم جهانی گره زده است و نیز مبارزه برای حمایت از استقلال سخن گفتند.

اعضای هیئت روسی تاکید کردند: ملت روسیه از ابتدا متوجه شد که جنگ در سوریه با هدف از بین بردن استقلال، وحدت و نابودی تمدن ملت آن است.

در پایان این دیدار اعضای هیئت روسی گواهی عضویت در آکادمی پتر کبیر و مدالی در قدردانی از منافع ملی سوری ها و نقش وی در تحکیم روابط روسیه با سوریه اعطا کردند.