اخبار فلسطین/

پهپاد ساقط شده رژیم اسرائیل تحت سیطره قسام/ تأکید گردانهای قدس بر ناکارآمدی آتش بس با صهیونیستها

آفریقا و خاورمیانه

بیانیه گردانهای قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین به شهادت سه تن از رزمندگانش در جریان رویارویی با تجاوز نظامیان رژیم صهیونیستی و بیانیه گردانهای قسام شاخه نظامی حماس درباره پهپاد ساقط شده این رژیم در غزه از مهمترین اخبار فلسطین به شماری می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه فلسطین الیوم، ابو احمد سخنگوی گردانهای قدس شاخه نظامی جهاداسلامی فلسطین گفت: مقاومت فلسطین اجازه شکستن هیبت مقاومت در غزه از طریق تجاوزات متوالی را نمی دهد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی باید بداند که مقاومت فلسطین اجازه عربده کشی به آنها نمی دهد و رزمندگان وابسته به گردانهای قدس با هر تجاوزی از سوی صهیونیستها مقابله خواهد کرد.

ابواحمد ضمن پیر و ناکارآمد توصیف کردن آتش بس کنونی حماس با صهیونیستها بیان کرد: مرحله ای که گردانهای قدس در آن به سر می برند دوره مقابله با تجاوزات مکرر اشغالگران اسرائیلی است و اجازه سوء استفاده به رژیم صهیونیستی از آتش بس شکننده داده نخواهد شد.

وی افزود: سرنوشت آتش بس پس از 1900 بار نقض آن از سوی صهیونیستها کاملا روشن است و باید در آن به شکل جدی بازنگری شود.

ابو احمد اعلام کرد: همه گزینه ها مطرح است. ما در راستای خدشه وارد کردن به آتش بس حرکت نمی کنیم اما گردانهای قدس این حق را برای خود محفوظ می داند که به تجاوزات صهیونیستها در زمان و مکان مناسب پاسخ دهد.

از سوی دیگر گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی حماس با صدور بیانیه ای از استیلا بر پهپاد رژیم صهیونیستی که صبح امروز در جنوب غزه سقوط کرده بود خبر دادند.

در بیانیه گردانهای قسام آمده است: ما در گردانهای القسام مسئولیت این ماموریت مبارک جهادی را برعهده می گیریم و بر ادامه مبارزه تا آزادی فلسطین از دریا تا رود تاکید داریم.

گردانهای قدس نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد: سه تن از رزمندگان در رویارویی با اشغالگران رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند. اسامی این رزمندگان عبارت است از عبدالشافی معمر، شاهر ابو شنب و اسماعیل ابو جوده که در جریان مقابله با نظامیان صهیونیستی در نزدیکی گذرگاه صوفا در شرق رفح به شهادت رسیدند.

در این بیانیه آمده است: این سه شهید به سوی ادوات نظامی رژیم صهیونیستی خمپاره شلیک کردند. خون شهیدان تباه نمی شود و اشغالگران در هر منطقه ای مورد هدف قرار خواهند گرفت.

خبرگزاری معا اعلام کرد که این سه فلسطینی در منطقه ای که پهپاد رژیم صهیونیستی در آن سقوط کرده بود به شهادت رسیدند.

گردانهای شهدای الاقصی شاخه نظامی فتح با صدور بیانیه ای اعلام کرد: آتش بس با رژیم صهیونیستی پس از شهادت سه عضو گردانهای شاخه نظامی جهاد اسلامی هنگام رویارویی با تجاوز رژیم صهیونیستی به شرق خانیونس به پایان رسیده است.

در این بیانیه آمده است: این یورش صهیونیستها پس از جنجال رسانه ای آنها درباره کشتی خیالی(کشتی توقیف شده از سوی صهیونیستها در نزدیکی غزه) که با بی توجهی رسانه های جهانی بر خلاف خواسته های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر جنایتکار روبرو شد رخ می دهد. جنایات علیه فلسطینی ها در کرانه باختری و غزه پس از شکست بزرگ درباره کشتی مذکور است.

در بیانیه شهدای الاقصی بر ادامه مبارزه مسلحانه تا آزادی کامل فلسطین و چشم پوشی نکردن از وجبی از خاک فلسطین تاکید شده است و از ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته شده است که با طرح جان کری وزیر خارجه آمریکا مخالفت کند.