برای بررسی عملکرد دولت در حوزه اقوام و مذاهب؛

جمعی از نمایندگان ادوار مجلس خواستار دیدار با روحانی شدند

یک نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی از درخواست جمعی از نمایندگان ادوار مجلس برای دیدار با حسن روحانی رییس‌جمهور برای ارزیابی عملکرد دولت در حوزه اقوام و مذاهب خبر داد.

محمد محمدرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به جلسه عصر امروز (سه شنبه)جمعی از نمایندگان ادوار مجلس از استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و قزوین،‌ گفت: در این جلسه عملکرد دولت در حوزه اقوام و مذاهب مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تغییرات مدیریتی اعمال شده در استان سیستان و بلوچستان به ویژه سپردن مسئولیت به بانوان، اقوام و اهل سنت نسبت به سایر استان‌ها رضایت‌بخش ارزیابی شد.

وی افزود: نمایندگان ادوار آذربایجان غربی نیز گفتند که استانداری این استان اقداماتی را برای سپردن مسئولیت‌هایی به اهل سنت و بانوان در دستور کار دارد.

این نماینده ادوار مجلس یادآور شد: در این جلسه همچنین گلایه‌ای وجود داشت که در بدنه دولت کسانی هستند که اعتقاد چندانی به بیانیه 20 ماده‌ای حقوق اقوام ندارند و در راستای منویات رییس‌جمهور نیز حرکت نمی‌کنند. همچنین عملکرد آقای یونسی نیز مورد نقد قرار گرفت و این گلایه وجود داشت حتی کسانی که تدوین‌کننده بیانیه اقوام در ستاد انتخاباتی آقای روحانی بودند به حاشیه رانده شدند.

محمدرضایی در پایان گفت که در این جلسه نمایندگان ادوار و فعالان سیاسی اقوام در نامه‌ای خطاب به علی یونسی دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب خواستار دیدار با حسن روحانی رییس‌جمهور برای بررسی عملکرد دولت در حوزه اقوام و مذاهب شدند.

انتهای پیام

کد N175455