تظاهرات اعتراضی کارکنان بنادر یونان

بنادر,یونان

آتن- ایرنا - کارکنان بنادر سراسری یونان امروز (سه شنبه ) در مخالفت با سیاستهای دولت این کشور دست به تظاهرات اعتراضی زدند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از آتن، کارکنان بنادر سراسر یونان به نشانه مخالفت با سیاست دولت در قبال ساختار کاری بنادر این کشور دست به تظاهرات زدند.

کارکنان به واگذاری بخش و یا تمامی سهام بنادر منطقه ˈپیراسˈ بزرگترین بندر یونان در جنوب شهر آتن، بندر شهر تسالونیک دومین بندر بزرگ این کشور به بخش خصوصی معترض هستند.

کارکنان بندر پیراس که از حمایت احزاب سیاسی مخالف دولت، اتحادیه های کارگری و سندیکاهها برخوردارند ظهر روز سه شنبه با تجمع دراین بندر طی شعارهایی مخالفت خود با واگذاری بنادر کشور به بخش خصوصی را اعلام داشتند.

استاندار بندر پیراس طی سخنانی در جمع معترضان با انتقاد شدید از عملکرد دولت در قبال ساختار کاری این بندر گفت: دولت بندری را می خواهد به فروش برساند که یکی از منابع مهم درآمد ملی و در تاریح شهر پیراس دارای اهمیت زیادی است.

وی افزود: درحالیکه این بندر یکی از منابع درآمد ملی با سودآوری فراوانی است و کشور را به جهان بیرون وصل می کند،دولت درصدد برآمده که این بندر را به بخش خصوصی واگذار نماید که این امر قابل قبول نمی باشد.

براساس گزارش رسانه های خبری، تظاهرات مشابهی نیز در شهر تسالونیک دومین شهر بزرگ یونان واقع در شمال این کشور و دیگر شهرهایی که دارای بنادر تجاری هستند، برگزار گردید و معترضین به این اقدام دولت اعتراض کردند.

در همین حال ˈملتیادیس ورویچویتسˈ وزیر کشتیرانی یونان اعلام کرد: دولت قصد واگذاری 67 درصد از سهام این بنادر را به بخش خصوصی دارد و بدین ترتیب وضعیت کاری کارکنان بنادر تحت تاثیر این واگذاری قرار نخواهد گرفت و کسی اخراج نخواهد شد.

کارکنان بنادر در خلال تظاهرات اعتراضی خود اعلام کردند که فردا ( چهارشنبه) به نشانه مخالفت با فروش و یا واگذاری بنادر کشور به بخش خصوصی، مدت 4 ساعت اعتصاب و دست از کار خواهند کشید.

اروپام**2170** 1337
کد N175381