آیت‌الله نوری‌همدانی: جوانان خود را از لغزش‌ها پاک نگه دارند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

آیت‌الله نوری‌همدانی، ایمان و تهذیب نفس را از دیگر خصوصیات ایام جوانی دانست و گفت: جوانان باید خود را از لغزش‌ها پاک نگه دارند و گرفتار شبهات نشوند.

آیت‌الله نوری‌همدانی، ایمان و تهذیب نفس را از دیگر خصوصیات ایام جوانی دانست و گفت: جوانان باید خود را از لغزش‌ها پاک نگه دارند و گرفتار شبهات نشوند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) با تاکید بر این‌که ‌«درس توحید و عزت را باید در جوانی آموخت» اظهار کرد: همان‌طور که خداوند در خلقت زمین نظم و قانون خاصی قرار داده، انسان را نیز بر پایه قانونی خاص آفریده و آن قانون جز اطاعت از دستورات الهی و بهره‌برداری از عمر جوانی، چیز دیگری نیست.

وی با استناد به آیات قرآن کریم، دوره جوانی را بهترین دوران عمر انسان توصیف و اظهار کرد: اکثر دانشمندان و علما در دوره جوانی توانستند خدمات شایانی به جامعه اسلامی ارائه دهند.

این مرجع تقلید، سه عنصر علم، ایمان و عقل را از ویژگی‌های برجسته جوانان ذکر کرد و گفت: دوره جوانی بهترین ایام برای علم‌آموزی و تحقیق است.

وی در ادامه با اشاره به نقش جوانان در انقلاب اسلامی گفت: جوانان با از خودگذشتگی و جانبازی انقلاب را حفظ کرده‌اند.

نوری‌همدانی با تاکید بر لزوم الگوگیری جوانان از شهدا، تاکید کرد: وصیت‌نامه‌های شهدا حاوی نکاتی است که زندگی انسان را دچار تحول می‌کند و جوانان نباید از مطالعه این گنجینه‌ها غفلت کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، وی تصریح کرد: شهدا توانستند در ایام جوانی ایمان و علم را در خود تجلی داده و نسبت به ولایت فقیه مطیع و فرمانبردار باشند.

انتهای پیام

کد N175362