سازمان ملل از نقش ایران در مبارزه با مواد مخدر تقدیر کرد

سازمان ملل

تهران-ایرنا- ˈیوری فدوتوفˈ مدیر کل دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد از ایران برای مبارزه با قاچاق این مواد تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از وین، فدوتوف در آستانه برگزاری نشست بین المللی تلاش های جهانی برای مبارزه با مواد مخدر در وین 13 و 14 مارس (22/23 اسفند) در جمع خبرنگاران گفت: ایران نقش بسیار فعالی در زمینه مبارزه با مواد مخدر دارد.

وی ادامه داد: ایران در سال 2012، 388 تن تریاک را ضبط کرده است که با 72 درصد کل کشفیات تریاک در سراسر جهان برابر است؛ این رقم بسیار مهم و تاثیرگذار است.

فدوتوف گفت که سازمان ملل خواستار ادامه همکاری های خود با ایران است. وی همچنین به توقف کمک های مالی دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل در سال های اخیر به بعضی کشورهای غربی از جمله انگلیس و دانمارک پرداخت .

فدوتوف یادآور شد: من باور ندارم که جامعه جهانی خواستار توقف کمک های مالی به ایران باشد؛ زیرا به واکنش احتمالی ایران منجر می شود و همه این میزان مواد مخدر ضبط شده توسط ایران از آن پس باید به اروپا سرازیر شود.

ایران مرزهای طولانی با افغانستان دارد، کشوری که 90 درصد از تریاک جهان را کشت و تولید می کند. ایران بارها اعلام کرده است بسیاری از نیروهای مرزی اش به دلیل درگیری با قاچاقچیان در مرزهای افغانستان و پاکستان کشته می شوند.

اروپام**9157 **1010
کد N175335