عمار حکیم: دنیای اسلام از قدرت بی نظیری در جهان برخوردار است

ایران,اسلام

تهران- ایرنا- «سید عمار حکیم» رییس مجلس اعلای اسلامی عراق گفت: جهان اسلام با برخورداری از ثروت های دینی، سیاسی، تمدن کهن و موقعیت راهبردی، از قدرت بی نظیری در جهان برخوردار است.

حکیم روز سه شنبه در حاشیه همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر ضرورت وحدت مسلمانان برای مقابله با جهان استکبار تاکید کرد و گفت: خوشبختانه موج بیداری اسلامی موجب نزدیکی بیشتر مسلمانان شده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران الگوی بسیار مهم و ارزنده ای برای بیداری اسلامی است و دیگر کشورهای اسلامی باید از تجربیات ایران استفاده کنند.

حکیم، بیداری اسلامی را موجب نزدیکی بیشتر کشورهای مسلمان دانست و خواستار اهتمام مسلمانان برای صیانت از بیداری اسلامی و ممانعت از دخالت بیگانگان شد.

وی همچنین با اشاره به حمایت های عربستان و قطر از دشمنان اسلام حقیقی، گفت: متاسفانه این کشورها با حمایت از گروه های تکفیری آگاهانه و یا ناآگاهانه به اسلام ضرر می زنند.

حکیم همچنین انتخابات پارلمانی آتی عراق را فرصتی برای برپایی دمکراسی و عاملی برای پایان دادن به طایفه گرایی و اختلافات قومی در عراق دانست و گفت: مردم عراق نباید فریب دشمنان و تبلیغات مسموم آنها را بخورند.

وی ضمن ابراز تاسف از خروج مقتدا صدر از صحنه سیاسی، تصریح کرد: عراق در این برهه حساس بیش از پیش نیازمند همدلی و وحدت مسوولان و مردم این کشور است.

مترجمام/ سیام** 1453**1572
کد N175292