احتمال وضع تحریم‌های بیشتر علیه قطر

ایسنا نوشت:

در پی بالا گرفتن تنش‌ها میان کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، مسئولان اماراتی اعلام کردند که این کشورها در صدد هستند تا تحریم‌های دیگری از جمله تحریم هوایی و بستن مرزهای خود با قطر علیه دوحه اعمال کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، روزنامه "Gulfnews" امارات به نقل از مسئولان این کشور اعلام کرد که اگر قطر حمایت از "گروه‌های تروریستی" را متوقف نکند، کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تحریم‌های جدیدی را علیه دوحه وضع خواهند کرد.

به گفته مسئولان اماراتی این تحریم‌ها شامل بستن مرزهای کشورهای همجوار با قطر و ممنوعیت پرواز هواپیماهای قطری بر فراز خاک این کشورها خواهد بود.

همچنین مسئولان اماراتی اعلام کردند که کویت نیز قصد دارد به دیگر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس برای اعمال تحریم‌ علیه دوحه بپیوندد.

روزنامه هافینگتون پست آمریکا پیشتر فاش کرده بود که عربستان تهدید کرده‌ است، در صورتی که قطر رابطه خود را با اخوان‌المسلمین قطع نکند دوحه را از راه زمینی، دریایی و هوایی محاصره می‌کند و شبکه خبری الجزیره و سایر مراکز قطری را می‌بندند.

به گزارش روزنامه مذکور، این تهدیدات از سوی سعود بن فیصل، وزیر خارجه عربستان در نشست وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس بیان شد.

5252

کد N175270