شیخ الاسلام:نشست دوستان سوریه در تهران، گامی در جهت حل بحران این کشور است

نشست دوستان سوریه

تهران - ایرنا- مشاور امور بین الملل رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست دوستان سوریه که فردا چهارشنبه در تهران برگزار می شود، گفت: این نشست گامی در جهت حل بحران کشور سوریه است.

حسین شیخ الاسلام روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به اینکه میزبان این نشست علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی است، اظهار داشت: در این نشست قرار است روسای کمیسیون های سیاست خارجی مجالس الجزایر، عراق، سوریه، لبنان، روسیه حضور داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه این نشست در هتل اسپینانس تهران برگزار می شود، گفت: علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در این نشست سخنرانی می کند و موضوع نشست حقوق بشر در سوریه نیز در آن مطرح می شود.

این در حالی است که علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرده است که از پارلمان های ونزوئلا و کوبا نیز به این نشست دعوت شده اند که با توجه به بعد مسافت احتمالا سفرای این کشورها در اجلاس یادشده شرکت می کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که اجلاس فردا در تهران گامی برای اقدام های حمایتی از راه حل سیاسی برای رفع بحران سوریه و مخالفت با کشتار و اقدامات تروریستی باشد.

سیام**9121**1535
کد N175158