پیکر "محمد فهیم" در شمال کابل به خاک سپرده شد

مراسم تدفین مارشال "محمد قسیم فهیم"، معاون رئیس جمهوری افغانستان در میان اندوه هزاران نفر در منطقه "بادام باغ" کابل انجام شد و جسد وی به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مراسم رسمی تدفین محمد فهیم با شلیک چند گلوله توپ توسط ارتش ملی افغانستان در حالی انجام شد که جمعیت زیادی در خیابان‌های نزدیک محل جمع شده بودند و نیروهای امنیتی پرچم‌های سیاه را در وسایل نقلیه خود نصب کرده‌ و پوسترهای بزرگ مارشال فهیم در نزدیکی محل خاکسپاری در شمال کابل دیده می‌شدند.

به گزارش بی.بی.سی، مغازه‌ها در منطقه نیز بسته و مردم محل مجبور شدند بیشتر با پای پیاده رفت و آمد کنند. تدابیر شدید امنیتی در محل خاکسپاری مارشال فهیم حتی در فاصله‌های دورتر از محل گرفته برقرار شد و نیروهای امنیتی راه های منتهی به بادام باغ را از چهار سو به روی ترافیک بستند.

حامد کرزای، رئیس جمهوری افغانستان در این مراسم در سخنانی از مارشال فهیم به عنوان نزدیکترین دوست و همکار خود در 12 سال گذشته نام برد.

وزیر داخله (کشور) افغانستان دیروز گفته بود که نمایندگان بیش از 50 کشور در مراسم تشییع جنازه معاون اول ریاست جمهوری حضور می‌یابند.

در همین حال پس از مرگ مارشال فهیم، بحث در مورد تاثیر نبود او در انتخابات سه هفته بعد ریاست جمهوری افغانستان بالا گرفته‌ است. شماری از تحلیلگران می‌گویند فهیم می‌توانست نقش مهمی در برگزاری انتخابات شفاف ایفا کند و به عنوان یکی از موازنه‌های داخل حکومت از عملکرد کمیسیون‌های انتخاباتی نظارت کند.

انتهای پیام

کد N175045