آیت‌الله طبسی:

وقف زمینه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است

وقف,اقتصاد مقاومتی

یک استاد خارج حوزه علمیه قم گفت: وقف نوعی همدردی و همدلی با قشر ضعیف جامعه است و به طور غیرمستقیم سبب ایجاد عدالت در جامعه می‌شود.

یک استاد خارج حوزه علمیه قم گفت: وقف نوعی همدردی و همدلی با قشر ضعیف جامعه است و به طور غیرمستقیم سبب ایجاد عدالت در جامعه می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله نجم‌الدین طبسی وقف را از جمله ابزاری دانست که در ایجاد اقتصاد مقاومتی نیز نقش دارد.

وی گفت: وقف بسیاری از نیازهای اجتماعی را مرتفع می‌کند.

وی، وقف را از سنت‌های اسلامی برشمرد و گفت: کتابی نیز در این زمینه با عنوان کتاب الوقف تدوین شده است.

وی با بیان این‌که «در آموزه‌های اسلامی به وقف تشویق شده است» گفت: همچنان که موضوع وقف مورد تأکید اسلام است، تعویض و تبدیل آن نیز به شدت تحریم شده است.

طبسی به فراز و نشیب‌هایی که وقف در کشور ما داشته است اشاره و اظهار کرد: ترویج وقف نیاز به فرهنگسازی علمی دارد، مردم باید با عوایدی که وقف برای جامعه دارد و همچنین سیره اهل بیت(ع) در ارتباط با وقف آشنا شوند.

این مولف و نویسنده با بیان این‌که «امام علی(ع) زمین‌هایی که به دست خود آباد کرده بودند را وقف می‌کردند» گفت: استفاده از وقف باید مطابق با نیات واقف باشد و مردم و مسئولان باید در این زمینه به شدت مراقب باشند.

طبسی افزود: واقف دیگران را نیز در مال خود شریک و بسیاری از نیازهای اجتماعی را مرتفع می‌کند. وقف نوعی همدردی و همدلی با قشر ضعیف جامعه است و به طور غیرمستقیم سبب ایجاد عدالت در جامعه می‌شود.

انتهای پیام

کد N174266