نمایش رژیم صهیونیستی از سناریو پردازی دروغینش

رژیم صهیونیستی در نمایشی دروغین، محموله تسلیحاتی یک کشتی که ادعا می‌کند از ایران به سمت غزه در حرکت بوده است را در معرض دید عموم قرار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری این محموله تسلیحاتی را که ادعا می‌کند حاوی راکت‌هایی ساخت سوریه بوده است نمایش داد و مدعی شد که ایران قصد داشته این سلاح‌ها را از طریق سودان به دست گروه‌های فلسطینی در نوار غزه برساند.

به ادعای روزنامه واشنگتن پست این سلاح‌ها در جعبه‌هایی بزرگ بسته بندی شده بودند که روی آنها به زبان انگلیسی نوشته شده بود "ساخت ایران".

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از به نمایش گذاشتن این سلاح‌ها مدعی شد که وجود چنین محموله تسلیحاتی نشان می‌دهد ایران قابل اعتماد نیست.

وی همزمان با نمایش این محموله تسلیحاتی در ادامه ادعاهایش گفت: بسیاری ترجیح می‌دهند که ما این کار را انجام نمی‌دادیم. آنها از اینکه ما آنچه به واقع در ایران اتفاق می‌افتد را به نمایش گذاشته‌ایم احساس ناراحتی می‌کنند. آنها ترجیح می‌دهند که ما این خیال را که ایران تغییر کرده است تقویت کنیم.

نتانیاهو همچنین مدعی شد: این سلاح‌ها توسط ایران و در ایران در این کشتی بارگذاری شده بودند اما این کشور مانند همیشه این واقعیت‌ها را انکار می‌کند.

شبکه خبری بی‌.بی.سی در گزارشی اعلام کرد که صفحه توییتر نخست وزیر اسرائیل عکس‌هایی از اوراق گمرکی محموله تسلیحاتی توقیف شده منتشر کرده است. همچنین در این صفحه تصاویری از بسته‌های سیمان با آرم شرکت سیمان هرمزگان منتشر شده که به ادعای اسرائیل بخشی از محموله بودند تا راکت‌ها را استتار کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی پس از توقیف این کشتی اعلام کرد این راکت‌های ساخت سوریه بین 50 تا 100 متر برد دارند و قابلیت هدف قرار دادن بیشتر شهرهای اسرائیل را دارا هستند.

به گزارش ایسنا، به نظر می‌آید آنچه بیش از کشف این محموله تسلیحاتی رژیم صهیونیستی را خشمگین کرده واکنش ضعیف جامعه بین‌الملل و کشورهای غربی به کشف آن است و اینکه توقیف این محموله بر مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب تاثیری نداشته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به این ادعای مقامات رژیم صهیونیستی، آن‌را یک ادعای ناشیانه و یک سناریوپردازی پر از ابهام و دروغ خواند که فقط اذهان بیمار، توان سر هم کردن آنها را دارند.

آمریکا و اتحادیه اروپا با وجود موضع‌گیری‌های رژیم صهیونیستی در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب همچنان بر ادامه تلاش‌های جدی دیپلماتیکشان برای دستیابی به توافق نهایی با ایران تاکید دارند.

انتهای پیام

کد N174255