محکومیت ایران توسط کاخ سفید بر اساس ادعای دروغین رژیم صهیونیستی

سیاسی

در پی ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر توقیف یک محموله تسلیحاتی در دریای سرخ که از ایران به سمت فلسطین می رفته است، کاخ سفید طی بیانیه‌ای ایران را به دلیل ادعای پوچ ارسال این سلاح‌ها، محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید در این باره مدعی شد: بسیار مهم است که مشخص کنیم در حالیکه ما به تلاش‌هایمان برای حل نگرانی‌ها در خصوص برنامه‌های هسته‌ای ایران از طریق دیپلماسی ادامه می‌دهیم به طور همزمان به همکاری‌های خود با شرکا و هم‌پیمانامان برای تحت فشار قرار دادن ایران به دلیل حمایت‌هایش از تروریسم و تهدیداتش علیه دوستان و شرکایمان و نقض حقوق بشر ادامه خواهیم داد.

به نوشته روزنامه تایمز آو اسرائیل، وی در ادامه مدعی شد که واشنگتن پس از اطلاع از حرکت این کشتی از طریق آژانس‌های اطلاعاتی و کانال‌های نظامی با اسرائیل وارد همکاری شده است.

سخنگوی کاخ سفید همچنین با تاکید بر این ادعا که این کشتی حامل سلاح‌های ساخت سوریه از ایران به سمت غزه در حرکت بوده است، گفت: ما در خصوص دیدگاه‌مان در مورد این کشتی کاملا شفاف هستیم و تلاش‌های ایران را برای حمایت از عملیات‌های تروریستی در منطقه و پشتیبانی از آنها با سلاح محکوم می‌کنیم.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی آن‌چه کوتاهی جامعه بین‌الملل در برخورد با خبر کشف این کشتی می‌خواند و به ویژه سفر کاترین اشتون رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران را علیرغم اعلام این خبر تقبیح کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه هفته گذشته مدعی شد که یک کشتی حامل راکت‌های ساخت سوریه را کشف کرده که از ایران به سمت غزه در حرکت بوده است و ایران قصد داشته با اقداماتی ردپای خود را از این کشتی پاک کند.

نتانیاهو در ادامه ادعاهایش از جامعه بین‌الملل خواست تا بیدار شوند و چهره واقعی ایران را که پشت لبخندهایش پنهان شده ببینند.

وی با ابراز خشم خود از سفر خانم اشتون به ایران از رهبران قدرت‌های جهان خواست تا مانع از دستیابی ایران به ظرفیت‌های تولید سلاح هسته‌ای شوند.

همچنین در پی انتشار خبر توقیف این کشتی، وزارت امور خارجه آمریکا تهران را به نقض قطعنامه 1929 شورای امنیت سازمان ملل (علیه ایران) متهم کرد.

بر اساس این قطعنامه، ایران مجاز به صادر کردن تسلیحات به کشورهای دیگر نیست.

جن ساکی سخنگوی وزارت امو خارجه آمریکا روز دوشنبه در حالی وجود این محموله تسلیحاتی را محکوم کرد که ساعاتی پیش از آن بنیامین نتانیاهو به شدت از واکنش ضعیف جامعه بین‌الملل به کشف این محموله انتقاد کرده بود.

جن ساکی در این باره گفت: در این مورد خاص مسلم است که ما نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران را محکوم می‌کنیم.

مقامات ایران و غزه این اتهام را بی‌اساس می‌دانند و می‌گویند که این ماجرا یک دروغ‌پردازی تکراری از طرف رژیم صهیونیستی است.

انتهای پیام

کد N174163