برگزاری نشست بدون نتیجه شورای امنیت درباره اوکراین

سیاسی

شورای امنیت سازمان ملل در حالی پنجمین نشست خود را در خصوص وضعیت اوکراین برگزار کرد که سفیر روسیه در این سازمان گفت که در این نشست هیچ مساله جدیدی گفته نشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری نووستی، این در حالی است که "سیلوی لوکاس" نماینده دائم لوگزامبورگ در سازمان ملل که در ماه مارس ریاست دوره‌ای شورای امنیت را در اختیار گرفت، گفت همه‌پرسی آتی در خصوص جدایی کریمه از اوکراین که واکنش‌های گوناگونی را در میان اعضای شورای امنیت برانگیخته یکی از موضوعات اصلی دستور کار پنجمین نشست این شورا درباره اوکراین بود.

ژرار آرو، سفیر فرانسه در سازمان ملل نیز در اظهاراتی بر اهمیت تداوم نشست‌های این چنینی شورای امنیت درباره اوکراین حتی اگر که نتایج قانع کننده‌ای در زمان کنونی در بر نداشته باشد، تاکید کرد.

وی افزود: اگر حتی کوچکترین فرصتی برای حصول یک نتیجه خوب وجود داشته باشد نباید این فرصت از دست داد در غیر این صورت خطر بروز یک سناریوی بد وجود دارد.

آرو اظهار اطمینان کرد بحران اوکراین با آرامش قابل حل و فصل است.

وی از مساله نشست میان اعضای شورای امنیت و آرسنی یاتسنیوک نخست‌وزیر موقت اوکراین اظهار حمایت کرد و گفت که خوب است ارزیابی وی درباره وضعیت اوکراین را شنیده و از طرح‌های دولت کنونی اوکراین اطلاع پیدا کنیم.

انتهای پیام

کد N174012