دیدار سفیر ایران در بیروت با وزیر کار لبنان

سیاسی

غضنفر رکن‌آبادی، سفیر ایران در لبنان با سجعان قزی، وزیر کار لبنان دیدار و با ابلاغ تبریک علی ربیعی وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی ایران به مناسبت انتخاب وی به عنوان وزیر جدید کار لبنان، درباره آخرین وضعیت همکاری‌های دوجانبه و تحولات منطقه‌ا‌ی و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سجعان قزی در این ملاقات با تاکید بر ضرورت تقویت همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف اظهارکرد: وزارت کار لبنان آمادگی دارد در راستای تحقق منافع مشترک دو ملت و دو کشور ایران و لبنان گام‌هایی عملی برای تقویت همکاریهای دو کشور بردارد.

وزیر کار لبنان همچنین با تاکید بر حساس بودن شرایط کنونی منطقه و لبنان، به نقش بارز ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: ایران با توجه به جایگاه ممتاز خود نقش به سزایی در حل مشکلات ملت‌های منطقه داشته و همواره تلاش کرده است در چارچوب اصول و مبادی خود با همه گروه‌های لبنانی تعامل داشته باشد که این موضوع مورد تقدیر است.

وی ابراز امیدواری کرد: فضای جدیدی که در عرصه بین‌الملل و در روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه و جهان ایجاد شده، بتواند تاثیرات مثبت خود را در صحنه داخلی لبنان نیز برجای گذارد.

سفیر ایران در این دیدار، با اشاره به یادداشت تفاهم امضا شده در سفر وزیر کار پیشین لبنان به ایران، افزود: اجرای مفاد این یادداشت تفاهم و تدوین برنامه اجرایی آن گام مهمی در راستای تقویت همکاری‌های دو کشور به شمار می‌رود.

وزیر کار لبنان، آمادگی خود را برای سفر به ایران و امضای برنامه اجرای یادداشت تفاهم همکاری میان وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی و وزارت کار لبنان که مفاد آن در اولین نشست کمیته کارشناسی مشترک در مهرماه سال گذشته در تهران مورد توافق قرار گرفته بود؛ اعلام کرد.

انتهای پیام

کد N173859