رییس دادگستری یزد:

یزد کمترین زندانی متواری را دارد

زندان,دادگستري يزد

رییس کل دادگستری استان یزد با اشاره به وجود کمترین میزان زندانی متواری کشور در این استان، گفت: با تمهیدات اصلاحی، زندانیان بدون ارتکاب جرم جدیدی در زمان مرخصی و پس از سپری کردن این مدت برای تحمل ادامه مدت حبس به زندان بازمی‌گردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، غلامحسین حیدری اظهار کرد: خوشبختانه با تعامل و همکاری بین مجموعه دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و اداره کل زندان‌های استان، فعالیت‌های بسیار خوبی در مورد اصلاح مجرمین مرتبط با مواد مخدر که به حبس طولانی مدت محکوم شده‌اند، صورت گرفته است.

وی افزود: کمیته قضایی و انتظامی استان با بررسی‌های دقیق وضعیت زندانیان و اعطای مرخصی و یا انتقال به بند حرفه‌آموزی به زندانیانی که امکان اصلاح آنان وجود دارد، موجب شده تا استان کمترین میزان زندانی متواری را در کشور داشته باشد.

حیدری خاطرنشان کرد: تمهیدات این کمیته موجب می‌شود تا زندانیانی که به مرخصی می‌روند، بدون این که جرم جدیدی را در زمان مرخصی مرتکب شوند، پس از سپری شدن دوران مرخصی برای تحمل ادامه مدت حبس به زندان بر‌گردند.

وی اظهار کرد: متواری شدن زندانیان هزینه‌های زیادی را به دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و نهایتاً جامعه تحمیل می‌کند و برای دستگیری مجدد آنان باید نیرو، زمان و هزینه فراوانی را پرداخت کرد.

رییس کل دادگستری استان یزد از مجموعه مدیران و کارمندان اداره کل زندان‌های استان برای ایجاد محیطی مناسب برای اصلاح مجرمان تقدیر کرد و گفت: خوشبختانه امکانات بسیار خوبی در بند باز و حرفه‌آموزی زندان یزد ایجاد شده و در صورتی که زندانی به این بند منتقل شود، تمام تلاش خویش را برای استفاده از این امکانات و اصلاح خویش به کار می‌بندد.

انتهای پیام

کد N173812