مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:

جریان‌های تکفیری به‌دنبال تهی کردن اعتقادات مسلمانان هستند

سیاسی

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، گفت: جریان‌های تکفیری به دنبال تهی کردن اعتقادات و باورهای مردم مسلمانی هستند که این اعتقادات را به گوشت و خون خود باور کرده‌اند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، گفت: جریان‌های تکفیری به دنبال تهی کردن اعتقادات و باورهای مردم مسلمانی هستند که این اعتقادات را به گوشت و خون خود باور کرده‌اند.

حجت‌الاسلام محرمعلی فراشی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، با اشاره به این‌که «مسلمانان شیعه و سنی قربانیان جریان‌های تکفیری هستند» اظهار کرد: براساس دین اسلام، کسی که شهادتین را بر زبان آورده و مسلمان شده، ریختن خونش حرام است؛ در صورتی که تکفیری‌ها چنین کاری را بر خود جایز می‌شمارند.

وی با اشاره به آیه 120 سوره بقره مبنی بر اینکه «هرگز یهودیان و مسیحیان از تو خشنود نمی‌شوند، مگر این که از آیین آنها پیروی کنی»، افزود: آنها می‌خواهند مسلمانان را به تبعیت از خود وادار کنند، تا آنها را از اعتقاداتشان تهی کنند.

فراشی با بیان این‌که «در تمامی فرق و مذاهب اسلامی سجده کردن بر روی خاک امری جایز است» اعلام کرد: وهابی‌ها چنین اعمالی را تکفیر عنوان می‌کنند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اعلام کرد: در داستان حضرت یوسف(ع) و برادرانش، این نکته وجود دارد، که وقتی نزد پدر خود برگشتند، به دلیل متبرک بودن پیراهن حضرت یوسف(ع)، چشمان پدر شفا یافت؛ همچنین حضرت یعقوب(ع)، به فرزندان خود گفت برایتان دعا می‌کنم تا خداوند شما را ببخشد.

وی ادامه داد: به زعم تکفیری‌ها و جریان‌های وهابی، تبرک جستن، دعا و توسل امری خلاف دین است و نباید به چنین اعمالی پرداخت.

فراشی، با اشاره به این‌که «ریشه شکل گیری این گروه‌ها از فردی به نام «ابن تیمیه» آغاز شده است» بیان کرد: پس از وی «محمدبن عبدالوهاب» مروج عقاید این جریان‌ها بود و در کشورهای عربی، مسلمان‌ها را با عقاید تکفیر و وهابیت آشنا کرد.

وی با بیان این‌که «این گروه‌ها تنها راه پیشرفت و بقای خودشان را در ایجاد تفرقه میان مسلمانان می‌بینند» گفت:‌ در نهایت اعمال این گروه‌ها به شیطان پرستی می‌انجامد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، با اشاره به این‌که «اسلام‌هراسی از ویژگی‌های تکفیری‌ها است» تصریح کرد‌:‌ هدف تکفیری‌ها نشان دادن اسلام توحش است.

وی گفت: در هیچ جای دنیا چنین امری وجود ندارد، که اگر سر کسی را ببرند بعد آن را رسانه‌ای کنند، در صورتی که تکفیری‌ها این عمل را در مقابل دوربین‌ها انجام می‌دهند و بعد در رسانه‌ها و فضای مجازی آن را منتشر می‌کنند.

فراشی، در پایان با اشاره به این‌که «باید با برگزاری کلاس‌ها، کارگاه‌های آموزشی، همایش‌ها و سمینارهایی این گروه‌ها را به مردم معرفی کرد» یادآور شد: کارشناسان خبره در این حوزه باید به تببین ویژگی‌های این گروه‌ها و بصیرت افزایی در میان آحاد جامعه بپردازند.

انتهای پیام

کد N173716