یک فعال دانشجویی: سال 93 می‌تواند مبدأ تحولات سیاسی در کشور باشد

انجمن‌هاي اسلامي,دانشجويي,تشكل دانشجويي,انتخابات رياست جمهوري,سال 92

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفت: بهبود نگاه مردم به انتخابات ریاست جمهوری و صندوق رای، نوعی پیشرفت و تکامل سیاسی در کشور در سال 92 بود.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفت: بهبود نگاه مردم به انتخابات ریاست جمهوری و صندوق رای، نوعی پیشرفت و تکامل سیاسی در کشور در سال 92 بود.

مسعود سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به ارزیابی خود از شرایط سیاسی کشور در سال 92 اظهار کرد: در ارزیابی از شرایط سیاسی سال 92 باید به انتخابات 24 خرداد اشاره کرد. این انتخابات بسیار پرشور برگزار شد و مردم با رای خود دولت اعتدال را انتخاب کردند.

وی ادامه داد: البته در همین سال شاهد وجود نگاه‌های امنیتی به جامعه نیز بودیم. فضای بسته در دانشگاه‌ها و عدم تدوین آئین‌نامه‌هایی مدون برای روزنامه‌ها، نشان‌دهنده وجود یک نگاه امنیتی به جامعه است. این مسأله نشان می‌دهد که مسئولان به اندازه کافی با دولت و مردم همراه نبوده‌اند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه "به سال 93 امیدوار هستم"، گفت: به احتمال زیاد سال 93 به نوعی یک مبدأ برای تحولات سیاسی کشور خواهد بود، چراکه در سال آتی، یک سال از حضور دولت جدید می‌گذرد و چه موافقان و چه منتقدان دولت بصورت جدی‌تری به دنبال مطالبات خود خواهند بود و اگر به مطالبات مردمی پاسخ داده شود، بطور حتم روزهای خوب سیاسی کشور در پیش خواهد بود.

سلطانی با اشاره به تفاوت سال 92 با سال‌های گذشته نیز اظهار کرد: از تفاوت‌های سال 92 با سال‌های قبل از خود، می‌توان به برگزاری انتخابات اشاره کرد. مردم با تجربه از در دوره‌های مختلف انتخابات بویژه در سال‌های 84 و 88، با نگاه جدی‌تری نتیجه انتخابات اخیر را رقم زدند.

انتهای پیام

کد N173670