مانور مشترک نظامی بلغارستان، رومانی و آمریکا در دریای سیاه

آمریکا,رومانی و بلغارستان

بلگراد - ایرنا - نیروهای نظامی دریایی بلغارستان، رومانی و ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه تمرینات مشترک نظامی تحت عنوان PASEKS را در شهر ساحلی کونستانس رومانی انجام خواهند داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه های اینترنتی بالکان، وزارت دفاع بلغارستان در این رابطه با انتشار بیانیه ای توضیح داد که این تمرینات در سال گذشته برنامه ریزی شده و بخشی از تمرینات مشترک نظامی بین سه کشور بلغارستان، رومانی و آمریکا در شمال شرقی دریاه سیاه است و به اوضاع کنونی در اوکراین مربوط نمی شود.

در این بیانیه اشاره شده است که نیروی دریایی بلغارستان در این تمرینات نظامی با یک ناوچه و رومانی با سه کشتی جنگی خود و ایالات متحده آمریکا با ناوشکن USS Truxtun شرکت خواهند کرد.

ناوشکن آمریکا در بندر وارنا در سواحل آبی بلغارستان از 12 تا 14 ماه مارس لنگر خواهد انداخت.

هدف از تمرینات نظامی بین کشورهای بلغارستان، رومانی و آمریکا افزایش توانایی های عملیاتی واحدهای دریایی پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو) و بالا بردن آمادگی رزمی خدمه نیروهای دریایی این سه کشور ذکر شده است.

این تمرینات نظامی مانورهای تاکتیکی مشترک، ارتباطات و تبادل اطلاعات در سطح و زیر آب را شامل می شوند.

رومانی و بلغارستان بدون داشتن شرایط لازم در سال 2004 میلادی به عضویت در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و سپس در سال 2008 میلادی به اتحادیه اروپا پذیرفته شدند.

اروپام**2061** 1597
کد N173535