در دیدار با قائم مقام وزیر امور خارجه ترکیه؛

ظریف بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت های ایران و ترکیه برای حل مسائل منطقه تأکید کرد 

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اشتراک دیدگاهها و مواضع همسو و مشترک ایران و ترکیه در خصوص بسیاری از مسائل مهم منطقه ای و بین المللی ، ضرورت بهره گیری دو کشور از ظرفیت و نقش خود در راستای کمک به حل و فصل مسائل و مشکلات در منطقه را یادآور شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، فریدون سینیزلی اوغلو قائم مقام وزیر امور خارجه ترکیه با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد و در خصوص روند توسعه روابط دوجانبه و برخی تحولات منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

ظریف در این دیدار با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه ایران و ترکیه بعنوان دو کشور بزرگ و موثر ، تقویت و گسترش روابط تهران و آنکارا را در راستای منافع و مصالح دو کشور و کل منطقه دانست.

وزیر امور خارجه در این دیدار با ابراز خرسندی از روند جاری روابط دوجانبه فیمابین دو کشور ، سفر متقابل مقامات عالیرتبه ایران و ترکیه از جمله سفر نخست وزیر ترکیه به تهران و توافقات حاصل از آن را نشانگر عزم و اراده راسخ برای بسط و تعمیق این روابط در همه ابعاد توصیف کرد .

وی همچنین بر وجود ظرفیتهای گسترده برای توسعه و تعمیق این روابط به خصوص در زمینه مبارزه با ترورییسم و افراط گرایی و همچنین در ابعاد اقتصادی و بازرگانی تاکید کرد.

ظریف همچنین با اشاره به اشتراک دیدگاهها و مواضع همسو و مشترک ایران و ترکیه در خصوص بسیاری از مسائل مهم منطقه ای و بین المللی ، ضرورت بهره گیری دو کشور از ظرفیت و نقش خود در راستای کمک به حل و فصل مسائل و مشکلات در منطقه را یادآور شد.

وزیر امور خارجه همچنین با تشریح روند جاری مذاکرات بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 3+3 ، بر پیچیدگی و مشکل بودن این روند و در عین حال انتظار پیشبرد مذاکرات در راستای منافع کشورمان تاکید کرد.

فریدون سینیرلی اوغلو قائم مقام وزارت امور خارجه ترکیه نیز با ابراز خرسندی از سفرش به تهران و دیدار و مذاکرات خوب و سازنده خود با همتای ایرانی اش ، بر اهمیت نقش و جایگاه دو کشور در عرصه منطقه ای تاکید کرد و توسعه و تعمیق روابط را در راستای منافع مشترک و نیز ثبات و امنیت منطقه توصیف کرد.

قائم مقام وزارت امور خارجه ترکیه با اشاره به اینکه هرگونه موفقیت و دستاورد ایران را در روند تعاملات بین المللی از جمله مذاکرات بین ایران و گروه 3+3 را موفقیت خود می دانیم ، بر آمادگی آنکارا برای توسعه و گسترش همه جانبه روابط در ابعاد دوجانبه و همچنین همکاری ، مشورت و رایزنی مستمر دو کشور بزرگ منطقه برای کمک به حل و فصل مسائل آن تاکید کرد.