درخواست وزارت دادگستری از عراق برای تحویل منافقین به ایران

عراق,ایران و عراق,مصطفی پورمحمدی,وزارت دادگستری,تروریسم در جهان,سیاست‌خارجی,تروریسم در ایران

همشهری آنلاین: وزیر دادگستری گفت: تحویل منافقان جنایتکار به ایران نیازی به درخواست ندارد، اما اگر وزیر دادگستری عراق اینگونه پیشنهاد کرد ما به طور رسمی درخواست می‌کنیم تا آنها را به دادگاه‌های ما تحویل دهند.

ایران > سیاست‌خارجی- همشهری آنلاین:
وزیر دادگستری گفت: تحویل منافقان جنایتکار به ایران نیازی به درخواست ندارد، اما اگر وزیر دادگستری عراق اینگونه پیشنهاد کرد ما به طور رسمی درخواست می‌کنیم تا آنها را به دادگاه‌های ما تحویل دهند.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مصطفی پورمحمدی در حاشیه هشتمین نشست شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی اعلام نظر وزیر دادگستری عراق در خصوص تحویل منافقان به ایران در صورت درخواست وزیر دادگستری ایران، این مطلب را بیان کرد.

به گزارش ایسنا، پورمحمدی افزود: این افراد جنایتکار و مجرمند و باید به دادگاه‌های ما تحویل داده شوند تا به تخلفات آن‌ها رسیدگی کنیم که این امر نیاز به درخواست خاص ما ندارد، ولی اگر چنین چیزی مطرح باشد این درخواست را تجدید خواهیم کرد.

وزیر دادگستری تصریح کرد: منافقین به مردم ایران خیانت کردند، حقوق آنها را زیر پا گذاشتند و هزاران نفر از شهروندان مان را ترور کردند.

پورمحمدی ادامه داد: اینها به اموال عمومی ایرانیان نیز آسیب زدند و به دشمنان ما کمک کردند؛ از این رو به جرایم آنها باید به طور ویژه رسیدگی شود.

وزیر دادگستری تاکید کرد: به خاطر احقاق حقوق ملت ایران و اجرای عدالت این منافقان باید به مجازات خود برسند.