رئیس جمهور: مجلس در چارچوب وظایف وزرا سوال کند

حسن روحانی 92,مجلس نهم,شورای عالی امنیت ملی,قانونگذاری,روحانی

همشهری آنلاین: رئیس جمهور در جلسه با فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: سوال از وزا حق نمایندگان است اما سوالات در چارچوب وظایف وزرا باشد.

ایران > قانونگذاری- همشهری آنلاین:
رئیس جمهور در جلسه با فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: سوال از وزا حق نمایندگان است اما سوالات در چارچوب وظایف وزرا باشد.

صفر نعیمی‌رز نماینده آستارا در مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، در توضیح جلسه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با رئیس‌جمهور، گفت: این جلسه در فضای بسیار صمیمی و دوستانه با حضور برخی از اعضای دولت همچون وزیر اقتصاد، معاون اجرایی رئیس‌جمهور، رئیس دفتر رئیس‌جمهور، معاون پارلمانی و معاون نظارت و راهبردی رئیس‌جمهور از ساعت 10 صبح تا 12:30 برگزار شد.

وی به صحبت‌های رئیس‌جمهور در این نشست مشترک اشاره و اظهار کرد: آقای روحانی در این جلسه مطرح کردند که دولت از همان آغاز با مشکلات حادی مواجه بوده که گوشه‌ای از این مشکلات حل شده است و بقیه نیز باید با همکاری با سرعت حل شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس ادامه داد: رئیس‌جمهور همچنین در مورد موضوع تورم و رشد پایه پولی توضیحاتی را مطرح کرد و تاکید نمود که تعامل مجلس بین دولت و مجلس و فراکسیون به نفع مردم است چرا که اگر مجلس و دولت در تقابل با هم باشند به ضرر مردم تمام می‌شود.

نعیمی رز ادامه داد: در این جلسه نمایندگان صحبت‌هایی را در مورد موضوع سوال از وزرا و گلایه برخی از اعضای دولت از مجلس مطرح کردند که رئیس‌جمهور در واکنش تاکید کرد که سوال، تذکر و استیضاح از وزرا وظیفه قانونی نمایندگان است اما سعی شود که سوالات در چارچوب وظایف وزرا باشد و خارج از حیطه وظایف مطرح نشود.

وی به اظهارات رئیس‌جمهور در موضوع سلامت اشاره و اظهار کرد: طبق گفته رئیس‌جمهور بخش سلامت مشکل دارد که باید به دنبال راه‌حل بود که یکی از این راه‌حل‌ها اصلاح پرداخت نقدی یارانه‌هاست. کاری که قرار است از فروردین ماه انجام شود به گونه‌ای که فرم‌هایی در اختیار مردم قرار می‌گیرد، همچنین کسانیکه که از توانایی مالی برخوردارند برای دریافت یارانه نقدی 45 هزار تومانی ثبت‌نام نکنند که این کمکی برای دولت است.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه طبق گفته رئیس‌جمهور، بیمه همگانی در سال 93 قابل اجراست، گفت: آقای رئیس‌جمهور تاکید کرد که سبد کالا باید با شیوه جدیدی توزیع شود. ایشان همچنین بر لزوم توجه به بحث تولید و اصلاح نحوه پرداخت یارانه‌ها نیز تاکید کردند.

نعیمی رز در ادامه با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور در موضوع سیاست خارجی، گفت: آقای روحانی تاکید داشت که دولت گامهای اساسی را در طول شش ماه گذشته در بحث سیاست خارجی برداشته است به طوری که نگاه دنیا نسبت به ایران فرق کرده است.

وی افزود: رئیس‌جمهور در این جلسه تاکید کرد که تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تیم حرفه‌ای و قوی و متشکل از افراد مورد اعتماد است و امید موفقیت وجود دارد البته از طریق شورای عالی امنیت ملی و دولت عملکرد این تیم رصد شده و جلساتی را برگزار می‌کنیم ولی از آنها حمایت می‌نمایم.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌جمهور در مورد مسائل فرهنگی در کشور نیز تاکید کردند که به تاسی از مقام معظم رهبری باید کاری کنیم که معضلات و مشکلات فرهنگی حل شود.

وی افزود: در این جلسه پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک بین فراکسیون و دولت مطرح شد. آقای روحانی با تشکیل این کارگروه موافقت کردند، کارگروهی که به دنبال تعامل بیشتر بین مجلس و دولت است.

به گفته نعیمی‌رز، در این جلسه رئیس‌جمهور بر لزوم حضور پررنگ معاونان پارلمانی وزرا در مجلس تاکید کردند تا این معاونت مسائل را با نمایندگان رصد کند.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت همچنین با بیان اینکه این جلسه با حضور 160 نفر از اعضای فراکسیون تشکیل شد، گفت که حدود 70 نفر برای صحبت ثبت‌نام کردند که طی قرعه‌کشی هشت نفر از آنها به ایراد سخن پرداختند.

وی در پایان تاکید کرد که فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت به هیچ عنوان رو به افول و تنزل نیست بلکه تعداد اعضای آن از 180 عضو از بدو تاسیس به بیش از 200 عضو ارتقا پیدا کرده‌اند.