رییسی: تاثیرگذارترین قشر جامعه، روحانیون هستند

رييسي

معاون اول رییس قوه قضاییه با بیان این که علم شاخصه مهم و وجه تمایز روحانیون است، افزود: پیامبر اعظم (ص) فرموده‌اند علم به عقاید و باورهای اسلامی، علم واقعی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی در دهمین گردهمایی روحانیون ارتش در مرکز همایش های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ضمن اشاره به اینکه علمی که در جهت توحید باشد و بر خداشناسی فرد بیفزاید، علم توحیدی محسوب می‌شود، گفت: اگر همه افراد به علم‌شان با این نگاه که بر توحیدشان بیفزاید بنگرند، علم‌شان توحیدی خواهد بود.

وی در ادامه به تعریف علم بر اساس آموزه‌های پیامبر اکرم (ص) پرداخت و گفت: تمامی علوم بر این اصل استوار است که " علم، جامِ جانِ عالِم شود"جایگاهی که عالِم دارد باعث شده روحانیون و تمام کسانی که ادعای اصلاح جامعه را دارند، با افراد عادی جامعه متفاوت بوده و مسئولیت بزرگی بر گردن آنها باشد.

معاون اول قوه قضاییه به بیان تفاوت روحانیون با دیگر مدعیان اصلاح جامع پرداخت و گفت: روحانیون مردم را دعوت به آمدن می‌کنند و خود نیز همراه می‌شوند. دعوت به ربانیت نیز از اصول کار روحانیت است؛ لذا امروز علی رغم این که علیه این صنف و جایگاه شعارها و فعالیت‌های داخلی و خارجی انجام می‌شود، تاثیرگذارترین قشر جامعه، روحانیون هستند.

رییسی همچنین به جایگاه با اهمیت معنوی و روحانی روحانیت در تسخیر قلبها اشاره کرد و افزود: اگر تأثیرگذارترین جریان در جامعه روحانیت است، آیا می توان به عدم غفلت دشمن از این جریان تأثیرگذار فکر نکرد؟ برای این که روحانیت جایگاه خودش را از دست ندهد باید مراقب افرادی بود که خود را وارد این قشر تأثیر گذار کرده اند تا بتوانند به آن ضربه بزنند. همچنین باید مراقب هوای نفس و جهاتی که موجب لغزش می شود نیز بود. روحانیت ارتش، نورانیت بخش این سازمان مهم کشور است که آن را به سوی اخلاق فاضله و عمل صالحه سوق می دهد.

معاون اول قوه قضائیه همچنین نقش عقیدتی سیاسی ها در مجموعه نیروهای مسلح را بسیار پررنگ دانست که باید عمل و سلوک او به معنای واقعی اصلاح گر باشد.

وی در ادامه به راهبردهای کاری در مجموعه عقیدتی سیاسی ها اشاره کرد و گفت: ما باید در همه ابعاد جامعه، پیشگیری را مد نظر قرار دهیم و روحانیون ارتش جایگاه مهمی در پیشگیری دارند.

رییسی افزود: ارتش از اوجب واجبات یعنی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محافظت می‌کند و در این زمینه برنامه های فرهنگی و معارفی نقش بسیار مهمی در پیشگیری از نابهنجاری ها و مصون سازی از جنگ نرمی دارد که دشمن به راه انداخته است.

وی به جنگ نرم دشمن و سختی های این نوع جنگ به ویژه درباره جوانان که هدف اصلی دشمن هستند اشاره کرد و گفت: کار روحانیون در این در این زمینه بسیار حساس است و کار شما روحانیون ارتش حساس تر.

انتهای پیام

کد N173160